Kamera na helmu VIO POV.1 Jen ve zkratce – sada s odděleným rekordérem a modulem kamery, DVD kvalita, nahrává na SD (SDHC) paměťové karty, vše vodotěsné a odolné a perfektní širokoúhlý mini-objektiv!

Podrobný a rozsáhlý test jsem napsal na web xstream.cz, zde proto uvádím jen kratší popis a hlavně ukázky, jak kamera točí. Na úvod snad jen kousek z textu na xstreamu.

Kamera na helmu VIO POV.1


Možností, kde tuto kameru využít, je opravdu spousty, ať už ve sportu (kajak, bike, motorka, paraglide, lyže, snowboard, rally, akrobatická letadla, horolezectví…přidělanou na hlavě, na helmě, na lodi, na řídítkách, na křídle…), nebo třeba při práci policie, hasičů, záchranářů, zásahových jednotek…Vše je nárazuvzdorné a vodotěsné, a to nejen podle textů výrobce, výrobek působí velmi odolně a bytelně a vodotěsnost jsem otestoval, jak můžete vidět na ukázkách. Tedy ideální do jakýchkoliv extrémních podmínek. Na dalším obrázku můžete vidět obsah “základního balení” včetně popisu jednotlivých součástí.


Ale jak jsem říkal, podrobnou recenzi smrákněte na xstreamu. Teď už konečně k ukázkám:

Za prvé si zde můžete stáhnout nekomprimovaný záznam bez úprav (natáčeno v nejvyšší kvalitě záznamu, rozlišení 720×480 px, 30 snímků/sekundu. Velikost 9MB a délka 23s)

A za druhé můžete mrknout na sestřih s kamerou přidělanou na špičce a na zadku kajaku, a na helmě. Ovšem kvalita už je zkreslená kompresí. Upozorňuju, že během testování bylo velmi špatné světlo a mlha! Takže výsledky považuji za více než dobré. Myslím, že velká tříčipová kamera, kterou točíme normálně by, si s tím poradila velmi podobně.

Test vodotěsné kamery na helmu VIO POV1 na slalom. kanále v Troji – movie (1min 41s)
Made by H2Omaniaks production (kamera a střih: Rodeista)

Tak tolik video. Jediná nevýhoda téhle kamery, která mě napadá je, že nemá mini stěrač na svym malinkym objektivku, protože občas se v obraze objeví kapka  (při natáčení v peřejích..)

Kamera na helmu VIO POV.1


A na závěr poděkování českému distributorovi a prodejci sportkamery.cz za zapůjčení této supr věcičky na otestování. Na jeho webu najdete kromě technických parametrů i další ukázky, informace a bohatou nabídku příslušenství. A jak to vypadá, testováním naše spolupráce nekončí, s radostí vítáme sportkamery.cz mezi našimi partnery.

Aktualizováno 17.11.2010 – nyní nově je také na trhu VIO POV.HD – ta samá odolná kamera na helmu s full HD rozlišením, ještě více širokoúhlým záznamem, až 60fps atd..Představení čtěte zde.

Foto: Výrobce, Rodeista


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , ,