Články z cest přehledně zařazené na mapě s odkazy

Pro větší přehlednost si přibližte konkrétní část světa, která vás zajímá. Články ze Zélandu, Norska a Tasmánie jsou zařazené na mapách v konkrétních sekcích s podrobnými informacemi (viz níže), zde na mapě jen stručně. (na zařazení již vyšlých textů pracujeme)


Zobrazit místo H2Omaniaks.com články, fotky a videa z cest na větší mapě

Nový Zéland

Nový Zéland (dále NZ), zemi ptáka Kiwi, asi není třeba příliš představovat. Jedná se o dva velké ostrovy (Severní a Jižní) a mnoho malých v Tichém oceánu. Nejblíže z NZ to je do Austrálie (asi 2000km), je to tedy přesně na druhé straně Země, než je ČR. Díky tomu tam také v našízimě mají léto, přesně naopak je tam i čas – posun o 12 hodin. Letí se tam dlouhých 30 hodin, minimálně s jedním mezipřistáním, v našem případě v Ásii.

Více o Novém Zélandu

Norsko

uvodni textik

Více o Norsku

Tasmánie (Austrálie)

Tasmánie je ostrov ležící zhruba dvě stě padesát kilometrů jižně od Austrálie, za tzv. Bassovým průlivem. Celá západní polovina ostrova je díky své nepřístupnosti chráněna jako jedna z nejrozsáhlejších oblastí nedotčené přírody na jižní polokouli. 14 tisíc čtverečních kilometrů chráněného území Tasmania Wilderness World Heritage Area patří mezi památky světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Více o Tasmánii