VIO POV.HD opět posouvá hranice v oblasti odolných sportovních a taktických kamer. Nejnovější profesionální kamera na helmu do extrémních podmínek nabízí nejvyšší Full HD 1080p rozlišení a nejkvalitnější obraz. Nový širokoúhlý objektiv poskytuje nejširší úhel záběru ve Full HD ze všech kamer na trhu. POV.HD zachytí také kvalitní zvuk pomocí nového všesměrového mikrofonu.

Nová odolná kamera na helmu VIO POV.HD

Nová odolná profi kamera na helmu VIO POV.HD

S podsvíceným LCD displejem můžete s POV.HD okamžitě zkontrolovat video a namířít kameru tak, aby jste získali ty nejlepší záběry. VIO POV.HD nabízí extrémní všestrannost pro záznam videa i tam, kde je třeba nejdokonalejší technologie. Ideální volba pro extrémní sporty a taktické požití – díky oddělené konstrukci kamerové hlavy a záznamové jednotky nabízí VIO POV.HD na rozdíl od ostatních kamer stabilní záběry s maximalním utlumením otřesů.

VIO je světovým lídrem v oboru a představila první „nositelnou“ kameru pro záznam videa z vlastní perspektivy této kvality. Kamery VIO používají rovněž hlavní filmové produkční společnosti a televize.

Tolik a ještě více říká popis na webu českého distributora a prodejce kamer na helmu VIO.HD sportkamery.cz, kde také najdete kompletní info a parametry. Nato, jak kamerka točí si ještě budeme muset chvilku počkat, společně se sportkamerama chystáme test a bližší představení této novinky na leden 2011.

Vio pov hd popis

Vio pov hd popis

Každopádně první předobjednávky jsou možné už teď, první kamery by měly dorazit ještě před Vánoci. I cena je víc než zajímavá, 15 000kč rozhodně není hodně, když si vzpomenu, kolik stálo na začátku první VIO, který mimochodem spokojeně používáme do teď. A že už se semnou dost nakajakovalo, naplavalo a napotápělo pod vodopády a ve válcích ;-)

Během příštího týdne by se měly objevit první oficiální videa od výrobce, hned jak budou, přidám je sem. První je tu.

A co mě na novém VIO POV.HD zaujalo nejvíc?

  • - Senzor s největší velikostí pixelů ze všech kamer na trhu – 1/2.7” HD CMOS senzor, velikost pixelu 3.0 µm – poskytující neostrejší obraz a minimalní šum (Oproti kamerám s 5MPx senzorem je u VIO POV.HD pixel přibližně o 50% větší, což znamená méně šumu).
  • - Nový širokoúhlý objektiv poskytuje nejširší úhel záběru ve Full HD ze všech kamer na trhu – přes 142° v 1080p, v režimu 720p/60fps je úhel 95° a v režimu SD (480p) 120°
  • - Provoz na AA baterie – dostupnost zdroje energie i v odlehlých místech bez elektrické sítě. Typická výdrž jednoho setu nabíjecích NiMH baterií je 2.5 hod ve Full HD a 8 hodin v SD mrežimu. Při použití Energizer© Lithium jsou časy dvojnásobné. VIO POV.HD je tak jedinou HD kamerou s výdrží přes 4 hodiny. S volitelným příslušenstvím onboard napájení VIO POV.1 (12V) provoz ze zdroje 12/24V.

Vodotěsnost, odolnost atd sem vůbec nepíšu, píšu jen to, čím se liší od minulých modelů a co se mi hodně líbí :-) Ještě k výdrži baterií – ze zkušenosti s VIO udávané časy budou opravdu platit, protože výdrž baterií ve VIO 1. opravdu odpovídá udávaným hodnotám.

Připravil: Rodeista

Máte zájem o test, recenzi nebo nějakou další spolupráci s naším týmem/webem/produkcí? Koukněte zde, co nabízíme za možnosti spolupráce a reklamy, nebo napište na info uzenáč h2omaniaks.com. Budeme se snažit vyjít vstříc jak jen to bude v našich silách a nápadech :-)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , ,