Video v plném rozlišení spustíte pouze přímo na Vimeu. Zveřejňovat, sdílet a přeposílat je rozhodně dovoleno ;-) klidně i s tiskovou zprávou. Díky! H2Omaniaks production

Desetiletá Viky Věcková porazila osm olympioniků a šest mistrů světa a stala se mistryní světa. Rekordních 167 závodníků se snažilo vybojovat historicky první medaile z mistrovství světa ve střižbě. Mezi nimi byly i sportovní hvězdy jako skifařka Mirka Knapková, skikrosař Tomáš Kraus, kanoista Jarda Volf nebo běžkař Martin Koukal.

O prestižní titul mistra světa ve střižbě se v pražském Beachklubu Ládví utkalo rekordních 167 závodníků. Mezi nimi bylo mnoho sportovních hvězd (8 olympioniků, 6 mistrů světa a mnoho dalších reprezentantů). Zlatou medařily a prémii 10.000 Kč si ale nakonec odnesla desetiletá Viky Věcková. Závodníci byli rozděleni do 32 základních skupin. A už ve skupině šlo o všechno. Do vyřazovacích soubojů totiž postupovali pouze vítězové skupin.

Nejsledovanějšími byly podle očekávání VIP skupiny. Ve skupině 1 stříhali potenciální medailisti z LOH v Londýně kajakář Vavřinec Hradílek s kanoistou Jardou Volfem a extrémní lyžař Robin Kaleta. Skupinou smrti byla skupina 17. Ta připravila tvrdý souboj stylů a pohlaví. Mirka Knapková, mistryně světa ve skifu bojovala proti Tomášovi Krausovi, dvojnásobnému mistru světa ve skikrossu, zimnímu olympionikovi Dušanovi Kožíškovi a sehrané volejbalové dvojici Ivo Dubš (bývalý reprezentant), Jakub Novotný (čerstvý mistr ČR).

Nabitá byla i skupina 25 v posledním čtvrtém kole. Dva nejlepší čeští boarderkrosaři Eva Samková a Michal Novotný a dva Lukášové (Pollert a Pešek) byli totiž doplněny mistrem světa v běhu na lyžích Martinem Koukalem.

Překvapivě se ovšem s nástrahami play off, fyzickou i psychicko únavou nejlépe vyrovnala teprve desetiletá Viky Věcková. Té se podařilo předvést takřka strojový výkon. Soupeře doslova rozstříhala jako papír. Ovšem, když bylo třeba nebála se přitvrdit hru a použít kámen. Vítězka si díky tomu odnesla 10.000 Kč od společnosti Demonta Trade, dále ceny od generálního partnera mistrovství Betfair.com a také několika tunový kámen z nejlepšího pískovcového lomu Kámen Ostroměř.

Stupně vítězů - 1. Viki Věcková, 2. Michal "Záclona" Novák a 3. Mirko Vasič

Generálním partnerem mistrovství světa ve střižbě byla společnost Betfair.com, hlavním partnerem Demonta Trade a dalšími partnery: Kámen Ostroměř, KDS Sedlčany (výroba nůžek), legendární sirky Solo Matches ze Sušice, největší beachvolejbalový areál v Česku Beachklub Ládví a další. Kompletní program, startovní listinu a seznam partnerů najdete na oficiálních internetových stránkách www.strizba.cz