Extrem Cupu se zúčastnilo celkem 27 štafet, z toho 6 v kategorii light, což je zkrácená varianta závodu bez disciplíny paragliding. Počasí tentokrát bylo k pořadatelům shovívavé a díky dobrým povětrnostním podmínkám se po dvou letech opět létalo z vrcholu hory Kozákov.

Po celý den se na Žluté plovárně odehrával i doprovodný program pro diváky – vložený závod v lanovém centru s názvem SUNDISK Cup. Diváci si mohli vyzkoušet přechod překážek na čas a vyhrát tak zajímavé ceny.

Extrem Cup vyhrálo družstvo Opava net / Internet Billboard ve složení Krupička, Horák, Škrabálek, Kropáček, na druhém místě se umístil Tilak / Salomon Run ve složení Berka, Fišnar, Kolárik a Mrůzek, třetí příčku obsadilo družstvo Alpine Pro / Nutrend a závodníci Skalský, Novotný, Eisner a Svoboda. V ženách zvítězilo družstvo Hannah Lady Team ve složení Kratochvílová, Hašková, Pelčáková a Dřízhalová. Letošního Extrem Cupu se zúčastnil i jednotlivec Pavel Zdobinský, který úspěšně absolvoval celý závod sám a dal tak pro příští ročník vzniknout nové kategorii – „solo.“

Závod byl po vyhlášení výsledků zakončen večerní afterparty, kde vystoupily kapely Stand Up a FUNK CORPORATION a diváci také shlédli nový film od H2Omaniaks Nový Zéland očima kajakářů. „Letošní ročník se může pochlubit zatím největším počtem přihlášených týmů a také ideálním průběhem jindy náročné disciplíny paragliding, kdy se všem závodníkům povedlo odstartovat i přistát bez vážnějších potíží,“ řekl Michal Zavadil z pořádající agentury SUNDISK.

Fotky, výsledky a další info najdete na webu akce – extremcup.cz

Extrem cup 2009 - movie (5min 14s) Made by H2Omaniaks production
(kamera: Břeh, Rodeista; střih: Rodeista; Reportér: Břeh)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také