Cílem projektu je kromě připomenutí plaveckého řemesla, které bylo úzce spjato s lesnictvím a dřevařstvím, především oslava dřeva jako jedinečného materiálu a obnovitelného zdroje. Materiálu, na kterém je založeno podnikání firmy LESS, materiálu, jehož význam je stále nedoceněn.

Podívejte se na úvodní video, ve kterém je projekt VOR 2012 představen.

A jak s tím souvisí maniaci? (titulek na konci videa napovídá :-) ) Naše H2Omaniaks production má na starost foto a video dokumentaci celé plavby i stavby. Podílíme se také na propagaci celé akce. Postupně se můžete těšit na krátké videoreportáže, ve kterých krom samotné voroplavby budou vysvětleny jednotlivé fáze stavby voru, přesně tak, jak se to dělalo už před tisíci lety! Pokud byste měli zájem o použití natočených materiálů či o prezentování sestříhaných reportáží, určitě mailněte rodeista zavináč h2omaniaks tečka com. Díky!

Více informací (jak aktuálních, tak historických) o celém projektu se dozvíte na www.vor2012.cz. Akce má i svůj vlastní Facebook profil – takže kdo chcete mít aktuality a novinky z první ruky, staňte se fanoušky.

Foto: historické foto z archivu J. Limy


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , , ,