Category: "New Zealand"

5 years with H2Omaniaks team

26. 09. 2011; Author: Category: Movies, New Zealand, Norway, Tasmania, Water

In this „H2Omovie“ we will paddle in Italy, Austria, Switzerland, Portugal, Australia (Tasmania – CZ expedition Franklin river 2010), USA (Idaho – Payette river, CZ expedition Colorado – Grand Canyon 2011), France (Corse), New Zealand, Norway, Albania and of course in CR in Prague.

(Czech) Práce v mrazáku na rybářské lodi v Nelsonu

09. 06. 2010; 15 ; Author: Category: New Zealand, Ostatní

(Czech) Co takhle si zkusit práci v mrazáku na rybářské lodi v -20 stupních Celsia? Noční 12-ti hodinová směna slibovala přinejmenším slušnej úlet. Heslo „zážitek nemusí bejt kladnej, stačí když je dostatečně drsnej“ na tenhle jobík sedí přesně. Ale popořadě…

(Czech) Život v Nelsonu obrazem a slovem ;-)

07. 06. 2010; Author: Category: New Zealand, Ostatní

(Czech) …po tom, co jsem si uplně „neporozuměl“ s majitelem sadu, kde jsme pracovali s Kubou a Ulčou, jsem se rozhodl pro to, zkusit taky zase „normálnější“ život a práci a přejel jsem z Motueky do Nelsonu.

(Czech) Z Tasmanského deníčku, 26.2. – návrat na Zéland a vlna tsunami na přivítanou

04. 06. 2010; Author: Category: New Zealand, Ostatní, Tasmania

(Czech) Možná už by nadpis neměl být „Z Tasmanského deníčku“, ale nebýt Tasmánie, odnikud bych se nevracel, takže to vlastně s Tasmánií souvisí a patří to k celému tomu vyprávění :-) Takže sbohem Tasmánie. Tedy, snad ne sbohem, ale naviděnou!

Maruia Falls s jednou lopatkou pádla

02. 04. 2010; 1 ; Author: Grázl Category: New Zealand, Water

(Czech) Když už na Nový Zéland tak s lodí. A když už s lodí, tak proč si nezkusit sjet něco, o čem už psalo tolik lidí :-) Se Zdendou a Šimpim, kteří mě v pátek vyzvedli u nás na sadu jsme dorazili do Murchisonu něco po desáté a po „debatním“ pivku jsme se uložili ke spánku, který rušily jen otravný mušky Selfišačky.

Exkluzivní foto a rozhovor z nedávného výstupu českých horolezců na Mt. Cooka.

29. 03. 2010; Author: Grázl Category: Interview, Mountains, New Zealand

(Czech) …z auta vylézá kluk standardního vzhledu a vzrůstu a kromě lehce znavené tváře nic nenasvědčuje tomu, že se vrací z úspěšné výpravy na vrchol nejtěžší hory Nového Zélandu, hory, která má na svědomí několik desítek lidských životů. Míra Havrda a Lukáš Nechuta se právě vrátili z výstupu na Mt Cook.

(Czech) Jak jsme si žili v Otagu – 3.část

17. 03. 2010; Author: Category: Mountains, New Zealand, Ostatní, Water

(Czech) Třetí, poslední část našeho užívání si na jihu. Tentokrát jsme kromě Kawarau navštívili horu Mt. Roy opět s úžasnými výhledy a koncem ledna, před mým odletem do Tasmánie, jsme dali nocování na horách, přímo naproti Mt Cookovi, kde jsem měl problém uklidit foťák, jak při západu slunce, tak při východu…