Většina se jich jede na Loučovické kaskádě, závod týmů až na Čertových proudech. Celkový vítěz si odnese tučnou finanční odměnu a titul mistra Evropy.

Závody se těší mezi vodáky velké oblibě, pravidelně se jej účastní okolo 100 závodníků z Česka a celé Evropy. Letos přislíbil účast i úřadující mistr světa Sam SuttonNového Zélandu a několik dalších zvučných jmen. Závodit se bude ve slalomu a sprintu, který se zároveň i kvalifikací na kayak-cross, závodě tříčlenných týmů a kayak crossu, při kterém jsou soutěžící jsou rozlosování do čtveřic, startují najednou a dva nejrychlejší postupují do dalšího kola.

Devils race 2011 - plakát

Devils race 2011 - plakát

Program:

Pátek 26. srpna:

Volné ježdění, trénink Registrace jezdců a výdej startovních čísel

Sobota 27. srpna:

Závod ve slalomu a sprintu Volné ježdění

Neděle 28. srpna:

Závod v kayak crossu, závod týmů Vyhlášení vítězů Úsek Vltavy nazávaný Čertovy proudy se nachází mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, patří k vodácky nejnáročnějším přírodním úsekům v České republice. Úsek je za běžného průtoku kolem 2 m³/s brán jako nesjízdný, je třeba průtok výrazně vyšší, zhruba 20 až 30 m³/s. Právě z tohoto důvodu je závod tak oblíbený, lipenská přehrada se totiž „pouští“ pouze jedenkrát ročně a jedná se tedy o mimořádnou příležitost si tento vodácky zajímavý úsek sjet.

Za vyššího stavu se jezdí celá trasa Vltavy od lipenské hráze až po Vyšší Brod (a případně i dále po Vltavě). Uskutečnilo se zde i mistrovství světa v raftingu v roce 2004, poslední srpnový víkend, ve stejnou dobu jako Mistrovství republiky v extrémním kayakingu, se tu pojede také mistrovství ČR ve slalom Další informace naleznete na stránkách www.devilsextremerace.com. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jakub Němec (Jakub@devilsextremerace.com), Miroslav Kodada (Tel: 603258831)

Úvodní foto: Jakub Šedivý (jakubsedivy.com)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , ,