Čtyřapůl denní nonstop smích s parádní partičkou začal příjezdem ve středu večer a stavěním našeho „stánku“ v pavilonu opic. Teda. V pavilonu A1. Stavba stánku spočívala ve vyložení konstrukce na natažení slack line venku a v realizaci nerealizovatelnýho slalomu mezi expozicema a stánkama ostatních s velkym Hannahovym vlekem dovnitř do haly, zapojení plasmy, rozložení židliček a pochystání pípy a sudů s Plzní.

Náš minikinosál s výčepem a zahrádkou

Náš minikinosál s výčepem a zahrádkou

Na první pohled bylo vidět, že jsme účast pojali tak trochu „jinak“ – víc společensky, než většina jiných „vystavovatelů“, kteří z veletrhu dělali spíš tržiště a nakupovací slevové šílenství. Prostě hodně do pohody. Kdo jste si nevšimli na předešlý fotce, doporučuju se soustředit na tu další – o rozdávání letáčků se staraly figuríny oblečené do Hannah hadříků z kolekce na příští rok a my se tak mohli věnovat opravdu jen těm společenským záležitostem a pokecu s kamarády. Původní plán ale David měl ještě vychytanější – zrovna ta na předešlé fotce stála úplně stejně, ale v ruce místo letáčků měla pár drobáků. Těžko říct, kolik by za ty 4 dny vydělala :-D Ale nakonec jsme žebráky zrušili a nechali je dělat místo ostudy užitečnou práci. Kromě letáků Adrexu a katalogů Hannahu jsme tu měli pro lidi i naše nové tištěné maniacké NEWS.

Figuríny sice měly trochu problém se prosadit, ale makaly vzorně

Figuríny sice měly trochu problém se prosadit, ale makaly vzorně

Pryč od stánku, především v průběhu víkendu probíhal taky všemožný doprovodný program. Například exhibice v chození na slack linách. Koho při průchodu mezi stánkama napadlo zvednout oči nahoru, mohl vidět borce chodícího si tam jakoby se nechumelilo (no, taky že ne!).

V sedmi metrech nad zemí si tam pochodovali jistějc než já po kolejích na zemi

V sedmi metrech nad zemí si tam pochodovali jistějc než já po kolejích na zemi

Ovšem slack liny tu nebyly jen pro profíky, venku si to mohl zkusit každý, na dlouhý, krátký, široký, úzký… Očividně je to dost chytlavá činnost, od který se člověk může jen těžko utrhnout. Koho by to zajímalo víc, doporučuju mrknout na jejich web www.slack.cz

Zatímco lidi se snažili udělat aspoň pár kroků, kluci z Gibbon týmu předváděli občas neskutečný věci

Zatímco lidi se snažili udělat aspoň pár kroků, kluci z Gibbon týmu předváděli občas neskutečný věci

Stánek jsme měli přímo u pódia s doprovodným programem, takže jsme to měli všechno pěkně z první ruky. Například taneční přehlídky outdoorových hadříků všemožných firem byly celkem fajn. I když 4 dny po sobě 3 krát denně to samý, minimálně pánská část vystoupení nás už pak taky moc nebavila… ;-)

Holky v nových slušivých hadříkách Hudy Sportu (myslim)

Holky v nových slušivých hadříkách Hudy Sportu

Taneční přehlídky střídaly promítání všemožných extrémních videí z lyží, lezení, kol, pádlování, base jumpu…a semtam nějaká přednáška. Například o tom, jak se stát certifikovaným horským vůdcem, o Dolomitenmannovi, nebo třeba o seakajakování od Standy Chládka, jehož přednášku „S kajakem po světových mořích aneb proč mě nikde nechtěli zaměstnat“ si taky můžete koupit zaznamenanou na DVD, které jsme ve spolupráci s Hydromagazínem připravili loni na podzim.

Standa Chládek povídal o svých cestách po mořích celého světa

Standa Chládek povídal o svých cestách po mořích celého světa

Odpočatí návštěvníci z přednášek pak mohli jít zkusit lezení, ať už na stěně, po lanovym mostě nebo třeba s mačkama a cepínama po stromě.

Skoro jako na ledový stěně, jen strom nestudil, neklouzal a neodtával :-)

Skoro jako na ledový stěně, jen strom nestudil, neklouzal a neodtával :-)

Co kdo vystavoval tu popisovat nebudu, to jsem ani neplánoval. Spíš bych tu věnoval pár řádek představení té ledové stěny, kterou na Sport Life propagoval – nebo spíš představoval veřejnosti – Adrex. Je to uměle vytvořený cca 40 metrů vysoký ledopád na skále u města Vír. Teda uměle, rozumějte tak, že ta voda tam normálně neteče, ale když začne mrznout, pouští nato vodu 4-5 dní nonstop a vytvoří tam takovejhle parádní lezeckej tréninkovej terén.

Na místě si pak jde půjčit mačky, lana, cepíny..takže je možný tam i přijet „jen tak“ a prostě si to jít zkusit. Což už plánuju taky, dokola běhající video a hlavně vyprávění kluků mě zlákalo hned ještě první den :-)

Loni Ledovou stěnu ve Víru navštívilo za tři měsíce její „funkčnosti“ přes 1500 lezců! Info o stěně, aktuální teplotu a vlastně i to, od kdy případně začne fungovat, najdete přímo na adrex.cz/ledova-stena

Pro lepší představu mrkněte na parádní videjko z loňských závodů Ice Run 2010 od Pítrse. Zajímavostí taky je, že je celý natočený zrcadlovkou!

A ještě na moment zpět z Víru do Brna, z vodáckých firem tu vystavoval pouze Vodák Sport, ale o to větší měli prostor ;-) U nich na stánku taky probíhal všemožný doprovodný program, povídání a přednášky. Jednu z nich jsem měl tu čest mít taky – v sobotu od 12ti jsem tu povídal o naší únorové expedici na Franklin River v Tasmánii.

Stánek Vodák Sportu, letos jediné vodácké firmy na Sport Life

Stánek Vodák Sportu, letos jediné vodácké firmy na Sport Life

Kromě Sport life tu probíhaly zároveň taky veletrhy Bike Brno a Lodě a karavany. Kol bylo k vidění hromady a některé teda opravdu hodně podařené kousky. Jen těžko se hledalo kolo, které by mělo špatný design. Samozřejmě kvalita rámu a osazení pak už byla o ceně, šlo najít kola jak „za desítku“ tak za „dvoukilo“… A karavany? No, moc pěkný, všechny, je až neuvěřitelný, co všechno a jakym stylem se do nich vejde. Kolikrát vypadaly ještě luxusnějc, než kdejaká drahá vila.

Karavanů i kol bylo opravdu moc a moc

Karavanů i kol bylo opravdu moc a moc

A to je asi tak všechno přátelé. Joo, padá listí, podzim je tu a festivalová a veletrhová sezona začíná…ale i nějaké to pádlování tu přes zimu najdete :-) Mimochodem, opět chystám zajímavou prodejní slevovou akcičku s Hannahem, tak si to tu hlídejte, nebo sledujte naší Xichtoknihu.

Foto: Rodeista


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také