Na tanvaldské Kamenici tento víkend uspořádali Vodáci Choceň ve spolupráci s EKC & CNAWR již třetí ročník Kamenického kajakX (kajakkros – obdoba skikrosu, startují 4 kajakáři najednou, první dva postupují do dalšího kola) – včetně záznamu ČT24!

Středně náročná trať začínala cca 100 metrů nad úsekem zvaným Tobogán, což je místo kde se veškerá voda přesune k pravé straně a protéká do zatáčky asi dvoumetrovou průrvou. Konec byl asi 150 metrů pod tímto vypečeným místem.


Po zhruba padesáti metrech čekala závodníky první protivodná branka, která již dokázala řádně zamíchat s pořadím. Následoval již zmíněný Tobogán a pod ním dotykový banner. I tento úsek dokázal promíchat zdánlivě jasným pořadím. Jako poslední byla další protivodná branka, která většinou již jen potvrdila jednotlivá umístění.


Závod začal nepatrným klouzkem, kvůli pozdě přijíždějícím a registrujícím se pádlerům. Nejdříve se jel klasický sjezd rovně dolů a podle výsledných časů se závodníci rozdělovali do kajakX skupinek, kde startovala vždy čtveřice závodníků. Do kajakX postupovalo 32 kajakářů, deset kajakářek a pět singlířů.


Situace při jednotlivých jízdách byly víc než zajímavé, hlavně v Tobogánu se někteří doslova rvali… Nájezd do tohoto zúženého místa ve dvou není úplně optimální.. Natož ve čtyřech.. :-)


Celkové výsledky až tak nikoho nepřekvapily, v mužích vyhrál Viki Legát, druhý dojel Lukáš Horyna a třetí Jakub Šedivý, v holčičkách pak Lenka Novotná, druhá Katka Migdauová a třetí Terka Svobodová. Večer v hotelu Pod Spálovem bylo vyhlášení a tombola.

Po zbytek víkendu si pak pádleři užívali slunného počasí a vody. Díky moc organizátorům prvního kajakX v letošním roce, především Davidovi Husákovi.


Připsali jsme si první body do kajakX tour a pro další si pojedeme 16.5 na Labíčko do Vrchlabí.. Organizátoři se tvářili hodně vesele.. trať prý povede přes Vrchlabskou soutěsku…:-))

A nejen pro toho, kdo přežije závody, budou večer hrát tři kapely, tak neváhejte dorazit!!!

Text: Grázl

Foto: JKB

__________

Děkujeme partnerům závodu:

Big Shock, Boatpark, Coleman, EXO, Hiko, HYDRO, H2Omaniaks, Jackson Kayaks, Profiplast, Pyranha, Sweet, Teva , Vodák Sport, Water Element, Železný

__________

Záznam je trošku improvizovaně točenej kamerou na obrazovce. Jinak to mám ještě na VHSce, ale do digitálu to dostat nedokážu :-( Jen by mě zajímalo, co rozumíte tomu moderátorovi, řekl “vodáci Choceň”, nebo “vojáci”?? Z připravených 45 vteřin záběrů to ještě osekali na míň..ale aspoň něco no..Ufikli dva úvodní záběry – jeden pohled na dav a jeden start..

Sport na ČT24 28.4. – KajakX Kamenice 2009 - movie (35s) Made by ČT24, odvysíláno minimálně dvakrát..
(kamera: Pilka; střih a příprava komentáře: Rodeista)

Další videa pohromadě najdete v rubrice Download & videos / The other our videos you can find in Download & videos.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také