Letos jsme na 23. ročník Dolomitenmanna v rakouském Lienzu vyrazili už v celkem ustálené sestavě na štafetové závody s Robertem Šimice na bajku, Tomášem „Lahváčem“ Hlaváčkem na paraglidu a běžcem Kubou Kořánem (a já se trápil na kajaku ;-) ). Letos jsme oproti loňsku neměli nikoho coby doprovod a fotografa, takže ani článek moc protahovat nebudu, protože text bez fotek stejně skoro nikoho nezajímá :)

RedBull Dolomitenmann 2010 - start!

RedBull Dolomitenmann 2010 - start!

Jak už píšu v úvodu, sobotní počasí vyšlo parádně, i když ještě ve čtvrtek vypadalo, že bude spíš hnusně. Jako každý rok, i letos čekalo běžce 12km s neuvěřitelným převýšením 1800 metrů. S tím, že první 3 km jsou po rovině… Nejlepší výkon s časem 1:22:08 předvedl stejně jako vloni zélanďan Jonathan Wyatt (Kolland Top sport), který nahoru doběhl s 3 minutovým náskokem na druhého Roberta Krupičku, běžícího za profi tým Škodovky. Každopádně výkon Wyatta zhodnotil Lahváč celkem jasně – „Doběhnul nahoru uplně v pohodě, jak kdyby si jen odskočil na záchod..na ostatních běžcích bylo znát vyčerpání podstatně víc.“

Nebudu vás tu zahrnovat dalším výčtem časů a jmen jednotlivých disciplín, přehled nejen předních českých týmů včetně povídání jednotlivých sportovců a záběrů ze závodu už vysílala ČT, případně běžeckou část hezky rozebírá článek na behy.cz. Náš Kuba doběhnul na parádním 28 místě, s časem o pár vteřin lepším než loni.

Padáčkáři startovali nahoře, jediné co se změnilo, že letos nemuseli létat s gpskami a zaznamenávat svůj let. Přeletěli údolí, přistáli na sjezdovce (po které pak jezdí bajkeři), vyběhli asi kilometr nahoru a znova odstartovali a doletěli až na fotbalové hřiště, kde na ně čekají kajakáři. Lahváčovi se bohužel při obou startech zamotaly šňůry, nepomohlo mu ani to, že mu jednou přes padák a provázky proběhl jiný startující paraglidista a rozmotávání a příprava ke startu ho dost zdržely.

Na kajaku nás čekal krátký běh, přeplavání řeky, opět běh, skok z rampy (cca 5 metrů) a 5km pádlování s podeskymováním stromu a 4mi zničujícími výjezdy proti proudu. Samotnou obtížností vody na Dolomitenmannu kajak neni těžký, ale kombinací všeho dohromady si taky není problém sáhnout na dno sil (nebo možná je problém si na to dno nesáhnout?) Po vynášce závěrečné peřeje na Iselu a posledních 5ti brankách jsme předali štafetu bajkerům. Oproti loňsku jsem si zlepšil o mizerný 3 minuty :-/ původní plán byl o víc..tak zase za rok no…timhle tempem budu na bedně až za 5 let :-D (hahaha)

Bajkery čeká cca hodina a půl do krutokopce – 14,8km (kombinace jízdy a běhu s kolem) a cca 16 minut dolů po sjezdovce – 13,4km (převýšení 1400 metrů, průměrný sklon sjezdovky 26,4% – tzn. 264m na 1km!). Robert si čas zlepšil proti loňsku taky, o celých 7 minut.

S celkovym časem 5 hodin a 24 minut jsme dojeli na 46.místě. Což je o 10 míst hůř než vloni, ale o tom přesně štafeta je, o týmu a o tom, že komukoli z nás se může nezadařit a celý tým to může ve výsledcích posunout podstatně níž. S loňským časem padáčkáře bychom byli do 25 – což už je docela slušná motivace na příští rok :-) Snad i ten kajak si nato už pořídim, abych si ho mohl vylepit přesně na sebe a nenabíral všechny vlny spodem kvuli těžišti vepředu.. Za půjčení Mastera každopádně moc děkuju! (dotyčný ví :) )

Výsledky – profíci (celkem 26 profi týmů)
1. místo – Kolland Topsport (AUT) 03:50:39 hod.
2. místo – Red Bull Team (INT) 03:59:46
3. místo – Škoda auto (CZE) 04:01:09

Výsledky – Amatéři (celkem 84 týmů)
1. místo – Eurofoam (CZE) 04:16:18 hod.
2. místo – Vodák sport / Volvo Auto Hase (CZE) 04:18:13
3. místo – Sportler best in the Apls (AUT) 04:18:49

Kompletní výsledky tady. Ofiko RedBullí video sestřih určitě bude, jak se objeví, přidám ho sem. Nebo čekujte Dolomitenmanní youtube kanál.

Na závěr gratulace všem skvěle umístěným českým týmům a poděkování Robertovi a firmě Hannah za zaplacení startovného, za zázemí a zato, že se o nás tak hezky staraj ;-)

A teď rychlý fotovýlet do Dolomit v okolí Cortiny v Itálii. Počasí jsme neměli úplně ideální, ale mohlo být klidně i podstatně hůř. Já tam byl jako druhej fotograf, chodili jsme, trochu lezli po ferátkách a hlavně fotili. Joo, takovou prácičku s takovýma lidma v takových horách bych mohl dělat častěji!

Náš "basecamp" nedaleko města Corvara v Itálii

Náš "basecamp" nedaleko města Corvara v Itálii

Podvečerní výlet se supr světlem :-)

Podvečerní výlet se (nebo za?) supr světlem :-)

Odměna za tu odpolední dřinu ;-)

Odměna za tu odpolední dřinu ;-)

To jsou panorámata panečku!

To jsou panorámata panečku!

Robert v podání kamzíka. Teda, opačně.

Robert v podání kamzíka. Teda, opačně.

Ferátky, hmm, tak jsem asi našel další činnost, co by mě bavila..

Ferátky, hmm, tak jsem asi našel další činnost, co by mě bavila..

Dobývání vrcholku Piz Boé, 3152 m.n.m.

Dobývání vrcholku hory Piz Boé, 3152 m.n.m.

Vrchol je náš! Neni nic lepšího, než chodit po slack lajně ve třech km ;-)

Vrchol je náš! Neni nic lepšího, než chodit po slack lajně ve třech km ;-)

A to by už stačilo, fotek je hromada, třeba některý potkáte v katalogu, na krámech nebo třeba na billboardech..

A to by už stačilo, fotek je hromada, třeba některý potkáte v katalogu, na krámě nebo třeba na billboardech..

Foto: Rodeista


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , , , , ,