Polární výprava na seakajacích


Text pozvánky:

“Vánoční Sázava je pro teplouše. Tímto vám chci naznačit že chystám
polární víkendovou expedici na seakajaky kryjící se datumově s již
zmíněnou Sázavou.

Předběžný itinerář akce:

V pátek 14.12.2007: odjezd do zatím neznámé pádlovací lokality.
Podmínkou je pouze moře sněhu v okolní krajině a třeskutý mráz.
První krutá noc ve stanu. Sobota 15.12.2007: pádlování do umření.
Druhá ještě strašnější noc ve stanu. Neděle 16.12.2007: pádlování do
umření a návrat pozůstalých členů expedice zpět do tepla našich domovů.

P.S. Zdraví máme jen jedno a je na čase dát mu pořádně na prdel.”

Polární výprava na seakajacích


Ovšem kvůli nízkému počtu přihlášených magorů na první termín (jen Fantomas a já) se výprava konala až o prvním víkendu roku 2008. To už v počtu 13ti expedičníků.

Vyjeli jsme v pátek večer od HGčka, v Bráníku naložili lodě a hurá mrznout do vybrané destinace- Labe z Pardubic někam dolů. Ještě cestou nám přichází varovná zpráva o sněhové bouři na Pardubicku a o problémech na sinicích. Nic nás snad ani nemohlo potěšit víc! Bohužel ve chvíli, kdy jsme tam dorazili už žádná bouře nebyla (a ani problémy)…

Polární výprava na seakajacích


Zašli jsme na večeři a čekala nás první, zatím ne polární, noc v jedné loděnici. Všichni vybalili teplé spacáky, až na Fantomase. Ten vyndal, jak to říct, deku se zipem tvářící se jako spacák? Možná. “Jak s tím chceš zítra přežít?”. “Říkal jsem si, že jednu noc vydržim”. Pak to kdosi shrnul slovy “To si rovnou můžeš lehnout na spacák a přikrejt se karimatkou!”.

Polární výprava na seakajacích


Ráno jsme zabalili do seakajaků a hurá do divočiny bez civilizace :-) . Představa, že před každým jezem jen zavoláme hráznému a on nás zdýmne se vytratila asi tak stejně rychle, jako vzduch ze samonafukovací karimatky. Vzhledem k tomu, že některé komory byly i zamrzlé, očividně lodní doprava v zimě sezónu nemá.

Polární výprava na seakajacích


Zhruba po 27 kilometrech ukrutné dřiny a kosy ( :-D ) jsme našli místo na spaní. Z posledních sil jsme se vyškrábali z kajaků, vytáhli je na břeh a rukama plnýma mozolů a omrzlin jsme se začali pokoušet rozepnout zamrzlé přasky co jsou přes víka komor na věci. Mezitim všechno skvěle namrzalo. Najedli jsme se, chvíli se kecalo u ohně, ale v 8 už byli skoro všichni ve stanech (venku zůstali jen ti, co stan neměli).

Polární výprava na seakajacích


Ráno bylo krutý, ze spacáku se vůbec nechtělo ven. Když už jsme teda vstali, mohli jsme si hrkat vodou, nebo lámat (nebo v lepším případě rozmrazovat) nátlapníky, šprajdy, botky, bundy…protože bylo všechno jako kámen.

Polární výprava na seakajacích


U Chvaletic se nám otvírala nádherná panoramata (s elektrárnou, s komínem, s navigací, s chladícíma věžema elektrárny, s vrakem lodě, s přístavem…) takže to byl ráj pro fotografy. A vzhledem k účasti téměř celé redakce Hydra každou chvíli někdo něco fotil :-)

Polární výprava na seakajacích


Hlavní organizátor akce byl řádně vybaven i na sněhové bouře! To jsme my ostatní podcenili.

Polární výprava na seakajacích


A to už jsme v Týnci nad Labem. Tady naše putování pomalu končí.

Polární výprava na seakajacích


Ale to neznamená, že se nebude fotit. Co myslíte že Honza dělá?
<a xhref=”http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=677106″ mce_href=”http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=677106″ >Anketa</a> od <a xhref=”http://blueboard.cz/” mce_href=”http://blueboard.cz/” >BlueBoard.cz</a>

Polární výprava na seakajacích


A je to. Ještě navázat všechny seakajaky a hurá domů, do Prahy, do lékárny, do … tepla.

Polární výprava na seakajacích


Na závěr patří díky Hydromagazínu, HGsportu a především Fantomasovi za tuhle skvělou, ulítlou akcičku. Každopádně vězte a věřte, že o této výpravě ještě uslyšíte 8-) (třeba aktuální Los Pádlos v Hydru)

Polární výprava na seakajacích


Foto: Rodeista (poslední fotka Honz)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také