Fotogalerie Piemont a Tessin 08/Fotogallery Piemont and Tessin 08 je tady pod tím odkazem. Otevře se do nového okna.

horní San Bernardino


Opět to napíšu stylem jako jsem psal o Korsice. S tím rozdílem, že u každé řeky najdete odkaz na podrobné info o ní a o úsecích pod novou vyvýjející se rubrikou řeky / rivers.

7.5. večer odjíždíme, dokonce přesně podle plánu na čas, směrem na Mnichov, nějaký další města a až k řece San Giovanni

Dolní San Bernardino


8.5. K San Giovani dorážíme kolem osmé ráno, ale zdá se nám málo vody a nakonec přejíždíme na San Bernardino (info o řece po kliknutí..). Tady je super voda, a tak dáváme horní úsek a čilejší část z nás (nebo naddrženější na vodu?) dává i spodek :-) Horní úsek byl bezva, fajn rozpádlování a spodek? Spousta “mastranů” (pro ty co ten pojem neznaj- must run .. ;-) Mě to docházelo celkem dlouho), super skoky, sevřená soutěska a vyšší obtížnost než vršek. A to jak technická, tak i psychická. A na závěr si dáváme ještě super výstup džunglí nahoru k silnici. Trny v chodidlech, ruce až na zem, křeče, ale naprostá spokojenost!

Pak přejíždíme ke Canobinu.

Dolní San Bernardino


9.5. Jedeme horní Canobino. Hned ze začátku si užíváme fotogenickej vodopád, před kterym bohužel přenášíme šutrovatej kousek. Bylo by to jen říkání si o zaseknutí se…a případně nepovedenej let z vodopádu, vzhledem k tomu, že to chtělo skákat uplně napravo.. Ale nasedání nebylo uplně jednoduchý, skály klouzaly a nechtěly spolupracovat. A případný přenášení? S celkem dost vysokym alpskym startem :-) Pak jsme ještě cestou potkali jeden takovej hravej váleček. Nebo teda válečník. Protože někteří s nim trochu válčili.

Pak přejíždíme k Rovaně, ještě večer si nejtěžší úsek procházíme.

Horní Canobino


10.5. Předposlední den zájezdu jedem Rovanu. Tady je válečníků celkem hodně, ale nikdo nějak moc neválčil. Ovšem šestkovej úsek jsme si pro tentokrát nechali ujít všichni a přenesli ho…však on počká. Zde nás taky potkává první (ale zdaleka ne poslední) ztráta na matroši- první zlámané pádlo.

Večer přejíždíme k Ribu…koukáme na čtrnáctku…a plánujem, jak jí v neděli všichni dáme…

Reklama na Hannah? ;-)


11.5. Ribo, legenda se 14ti metrovým vodopádem. Přes noc pěkně lilo a voda stoupla. Z lagunky ve který se nasedá je proudnice, z laguny pod vodopádem je jeden velkej vařící hrnec. Vodní tříšť a pára je výš než samotná hrana vodopádu. Moc dobrej pohled, ale foťákum to vůbec nedělalo dobře :-( Každopádně jedem. Teda letíme. (Žeby to bylo zase tim RedBullem?) A tady přichází na řadu pár dalších pádel. I když se všichni úspěšně správně předklání a dávají pádlo podél lodě, některé muzejní kousky listů to nezvládají a rozevírají svá křídla. A jedna žerď, no..hehe.. Další dvě pádla by šly použít na luky, jen napnout tětivu. Ale pocit je to nepopsatelnej, je to fakt výška, nejvíc si jí uvědomíte asi když lezete strání dolu při prohlížení. A pak při pozorování, jak jedou ostatní a jak dlouho jim trvá, než zmizej v tříštící se vodě dole :-) Nicméně i zbytek řeky rozhodně stál za sjetí, i ten jsme si užili.

Ribo - vodopádek


No, je neděle odpoledne, nezbývá, než se zase vrátit do Čech. Ovšem kreativitě meze nekladem a tak cestou z5 vzniká naprosto nový alkoholický drink RumBull. Recept vám přátelé bohužel nemohu sdělit, je to výrobní tajemství.

Radek straší (nebo Radkovi straší?)


Na závěr patří poděkování Tondovi a firmě Železný. Tentokrát nám to na vleku nekazil ani jeden kajak jiný značky :-)
__________

upozorňuju, že info o řekách je stále ve vývoji! (například fotky vodních stavů a “vodočtů” ještě dodám..) Nikdy nespoléhejte jen na informace z webu, vždy hlavně spoléhejte na sebe!! H2Omaniaks.com nezodpovídá za vaše činy ani za vaše rozhodnutí.

Foto: Rodeista (Ofrouďák)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také