Sice už to není moc aktuální, ale berte to jako takové ohlédnutí nato, jak jsme letos strávili 25. prosinec. Pro znalé, v celku podobně jiným rokům, pro neznalé- s pramicemi, cukrovím, řízkama a bramborovým salátem…A proč je to v rubrice Xtreme? Protože tu vhodnější nemám :-D


Ráno jsme se sešli u loděnice, myslím že v 8, navázali pramice a vyjeli směr Krhanice. První odlišnost od jiných jízd byla ta, že letos nikdo pramice nezkontroloval, takže ani nezalepil. A vzhledem k tomu, že jsou už poměrně starý, tak boční dřevěný borty „trochu“ trouchnivěj a původní dno je myslím komplet roztroušený po kamenech českých řek. Při nakládání na vlek nám kousek pramice zůstal v ruce..

Ty se museli hledat dlouho ;-) Kdyby někdo nevěděl, je to náš Kečupek s Blaženkou..Ale fajn, jsme v Krhanicích, kluci jeli převézt auta a my ostatní se zatím bavili krmením kachen Ajíkovym cukrovím (ne, bane, byly to ty zbytky z loděnice), vyžíráním vosích hnízd a tak… Po položení pramic na vodu, nebo spíš do vody, jsme zjistili, že je letos opravdu nikdo nelepil :-)


Bylo fakt hodně málo vody, takže místama ani umění kormidelníků nestačilo a zase jsme nechávali kousky dna v Sázavě.


I přesto, že jsme viděli častěji uvízlého Kryplíka a spol, vůbec nechápu, jakto že my tam z ničeho nic měli díru, kde byl fakt vodotrysk. Na fotce bohužel tolik nevyniknul, ale jakmile jsem z něj sundal nohu, nestíhali jsme vylejvat (mělo to jedinou nevýhodu- mě takhle celkem mrzla noha)


A když jsme zrovna nezdolávali záludné peřeje Sázavy, cpali jsme se cukrovím, řízkama, salátkem…


A Kečup nám k tomu hrál na kytáru. Jó, prostě pohodička, jen ta levá noha, ale po chvíli jsem jí přestal cítit, takže taky pohoda 8-)


Do Pikovic jsme dojeli vcelku brzy, takže než Zajíc s Ájou dojeli nahoru pro auto, Kečup nás bavil chozením po zábradlí. Bohužel jeho pád při posledním pokusu jsem nestihl vyfotit (poslední pokus ani pád neplánoval, ale asi si pak uvědomil, že by to mohlo i bolet)


Kryplík pak ještě vykopnul jeden „houmran“ chlebem a mohli jsme jet zpět do Prahy. Příjemný den jsme zakončili jako už tradičně u Čiháků na pozdním moooc dobrém obědě.


Foto: Irča, Rodeista


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také