Výklad trati


Kolem 20h se registrovaní závodníci a publikum přemístilo z klubu Válce na nedalekou závodní trať. Všichni přítomní měli Hrad jako na dlani, z opačné strany se tyčila Žižkovská věž. I přes výbornou dopravní dostupnost a určitou prestiž tohoto 1. ročníku závodu, byla návštěvnost překvapivě mnohem nižší, než u pohárů pořádaných např. v Holandsku.

Ženy se ženou dolů


Borci byli zařazeni do skupin a po několika tréninkových jízdách se šlo na věc. Ze startovní rovinky se měly čtveřice nebo trojice bojovníků odpíchnout do celkem příkrého svahu, pod nímž byla cílová plošinka s prvním protisvahem. V cíli byla povinná otočka o 360°. Pro některé závodníky s obzvlášť rychlými loděmi posloužil tento protisvah jako skokánek do dalšího, o nic kratšího snahu. I na toto však organizátoři mysleli, a tak druhý protisvah dál již nikoho nepustil.

Výhled na kancl prezidenta


Po napínavém boji zvítězil místní borec Bondy před celogalakticky známým Pepem a aspirantem na vůdce oddílu Vládci peřejí Chelseam. Otázkou je, zda Chelseaho propad na 3. místo nebylo součástí taktiky k získání volebních preferencí. Všem ženám to nandala místňačka Bublina, která porazila svou stájovou kolegyni Katie a specialistku na freestyle Borovici. Svěřenci pořádajícího oddílu se ukázali ve skvělé formě. Výhodou byla možná i znalost terénu. Vítězstvím v obou kategoriích se kvalifikovali na vrchol sezony, MS ve snowkajakkrossu, které se i letos bude konat v rakouském Lienzu. Tedy pokud jsou ještě volná místa :-)

Foto: Blup


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , ,