Balíme věci a vyrážíme směrem, který nás má dovést až na místo. Cesta je to více než výživná, protože nikdo pořádně nezná správný směr a hluboké lesy se šotolinou orientaci moc nevylepšují. V jedné zatáčce narážíme na starého zmateného indiána, který se snaží nasadit rezervu na své téměř rozpadlé auto. Bohužel jeho rezerva je někde ukradená a nekompatibilní, takže má smůlu. Nejlepší na tom všem je, že to pořád nemůže pochopit, přestože kolo prostě nasadit nejde. My nakonec po 2 hodinách jízdy zajíždíme někam mezi stromy a usínáme s tím, že ráno bude snad líp vidět a cestu už nějak najdeme.

Cestou na Lower Levis Falls na Hood River

Cestou na Lower Lewis Falls na Lewis River

Budíme se do krásného slunečného dne a opět vyrážíme. Cesta už je přece jen trochu přehlednější a tak po hodince dorážíme na místo. Lower Levis Falls je krásný vodopád, který patří mezi vyhledávaná místa, na která se lidé jezdí i jen podívat. Jedná se o celkově asi 12ti metrový skok, který je opepřen tím, že asi metr před hranou je docela podstatný stupeň.

Andrew a Seth nad vodopádem

Andrew a Seth nad vodopádem

Po docela dlouhém prohlížení se dva z nás převlíkají a vyrážejí směrem k horní hraně. Andrew a Seth ještě krátce diskutují o správné cestě a nakonec sedají do kajaků. My ostatní sestavujeme záchranu a kamery, protože je opravdu krásné počasí a fotky by mohli vyjít. První se rozjíždí Seth a přesto, že ho stupeň před hranou trochu rozhazuje, dopadá na správné místo daleko od skály napravo. Andrew najíždí stejně, bohužel ho však voda ještě víc stáčí, a tak se při dopadu ozývá docela slušná rána. Oba jsou ale v pořádku a nadšení tak, že si to vynášejí znovu nahoru.

Lower Levis Falls - Andrew v nájezdu

Lower Lewis Falls - Andrew v nájezdu

Všechny se nás snaží přesvědčit, že je to docela v pohodě a ať jedeme. Už jsem hodně nalomenej, ale přeci jen, představa jízdy s opačným, pro mě pravým, pádlem, je trochu silnější. Nakonec se ani já ani nikdo další nepřidává a tak jdou kluci opět sami. Oba teď už jedou parádně a hlavně, co předvádí Seth je neskutečný. Krásný odraz na hraně, rovný let, pádlo na bok a měkký dopad do pěny.

Lower Levis Falls - Seth a jeho parádní let

Lower Lewis Falls - Seth a jeho parádní let

Po sjetí to oslavujeme pár pivama a opět vyrážíme na cestu, přece jen je to téměř 9 hodin do naší raftové základy v Idaho, kde na nás další den čeká pořádná řádka klientů, co se chtějí pohoupat na raftu.

Foto: Mates (www.matej-holub.blogspot.com)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , ,