Fotogalerie La Corse 08/Fotogallery La Corse 08 je tady pod tím odkazem. Otevře se do nového okna.

Korsika Bastia


4.4. Po poledni příjíždíme trajektem do Bastie. Máme sraz s Brňáky u Abatesca. Je nižší stav, trochu šutrovačka. Spát jedem na pláž k moři, neskutečná pohodička, jediná nevýhoda písečný pláže – všude samej písek. Větrák v motoru nám odmítá jakékoli vypnutí, přemluvili jsme ho až odpojením baterky.

5.4. Dopoledne dospáváme, odpoledne jedem k řece Calasima. Po 200m končíme, je suchá. Milou společnost nám tu dělají dost zvědavý a přítulný prasata.

Korsika horní Golo


6.4. Jedeme horní Golo, tady už máme vodu akorát a chrochtáme blahem (možná vinou noci strávené v blízkosti prasat?). Večer přejíždíme k Liamone.

7.4. Nasedáme na Fiume Grosso a postupně se vlejváme až do Liamone. Krásná řeka, skoky, zablokování, sluníčko…co víc chtít :-) Večer přejíždíme k Taravu, naložit se do lázní s horkou vodou…

Korsika Tom


8.4. Jedeme Taravo nad lázněma. Máme vyšší vodu, jednou přenášíme, občas prohlížíme. A prší. Takže před převlíkánim do suchýho následovalo další vyhřívání se v lázních. Tohle by mělo být povinně na všech řekách, když vodák vyleze vymrzlej z řeky, hned by se mohl jít ohřát => poprvé tu sdělim světu svou revoluční myšlenku: Místo stavění přehrad cpěte peníze do lázní u vysedacích míst! To vodáci určitě ocení víc.

Korsika Terka


9.4. Ještě jsem u 8.4. nezmínil, že jsme na spací místo přijeli až za tmy a něco tam dost nepříjemně smrdělo. Ale bylo pozdě, tak jsme zalehli. No a ráno za světla? Smrdělo to tam taky, aby né! Společnost nám dělal mrtvej nafouknutej bejk, klidně se drze válel kousek od našich stanů! Přejíždíme ke Cody a modlíme se: “ať Cody nemá moc vody, ať Cody nemá moc vody, ať Cody …”. A věřte nebo ne, vody dost měla, ale ještě sjízdně. Místňáci, kteří jeli před námi to zhodnotili jako nejlepší vodu za dlouhou dobu co na ní měli. Tady jsme taky poprvé spatřili slečnu Anne, která na Korsice studuje (a jako nějakou práci do školy zpracovává kilometráž..takže jejím studijem je pádlování) a pana Krutora, což je týpek, co na nízkých průtocích pádluje celkem dost krutě (viz velká galerie). A taky teda trochu krutě smrdí. A hraje na kytaru. A celkově je strašně krutej, museli byste ho poznat osobně. A samotná Cody? Vodácký nebe, co si budem vyprávět. Spousty skoků, slajdů a vodopádků (kolem 50ti), ale i nějaký to přenášení, počkejte si na videjko.

10.4. Slintáme na mostě u Rizzanese, bohužel má nesjízdně moc vody :-( a tak volíme náhradní program, prohlídku “nejkorsičtějšího města” Sartene a jeho uliček a pak výlet k moři do města Propriano a na zmrzlinu. Prostě pohodička. Pak přejíždíme k Fium Orbo. Cestou trochu vaříme, teda auto vaří. Větrák se prozměnu rozhodnul nevětrat vůbec.

Korsika vodopad


11.4. Nasedáme na horní Fium Orbo, máme dost hodně vody a prší. Jedem společně s Anne, Krutorem a jejich francouzskou partičkou. Část nad “soutěskou vodopádů” mi dost připomíná norskou Finnu za větší vody. Samotnou soutěsku komplet přenášíme, je vody čím dál víc. Dál pak pokračujem v menší skupince (já s Martinem a asi 5 Francouzů), ostatní zkončili. Dost dalších těžkých míst celkem složitě přenášíme a voda stále stoupá, nám pod zadkem a před očima. A tak nakonec po dalším 1,5km taky končíme předčasně. Krutor a spol. byli drobet vedle z Martinových vysílaček, vypadali jsme s nima děsně profi :-D (každopádně je to dost užitečná věc, když neni v údolí signál mobilu, jde se spojit alespoň s doprovodnym autem..). Večer jedeme k Anne domu do nádherné vesničky Tralonca u Corte na večírek. Hraje se na kytaru, česky i francouzsky, moc příjemnej večer (který se protáhnul trochu do rána)

12.4. A je to tu, konec, odpoledne nám jede trajekt. Nakupujem vína domu a ještě si dáváme příjemnou večeři v Pise. A pak jsme se teda mrknuli i na tu nahnutou věž, co tam maj.

Korsika šikmá věž v Pise


Tolik tak nějak krátce k našemu výletu na Korsiku. Jak jste si už mohli zvyknout, cpeme se do kdejakých médií, takže o tý akci ještě budete moc určitě někde slyšet, číst nebo vidět ;-)

Na závěr pár poděkování: Brňěnský partičce za super akci a za všechno, Tondovi za loďky Železný, Hannahu za nějaké ty textilie a stan :-) a Red Bullu za křídla a energii.

PS: OK promis, je me charge de la traduction tu texte, mais bon je suis en plein bac alors un peu de patience, merci :-) Au cas ou vous voudriez plus de photos (avec vous sur Codi et Fiume Orbo), n’hésitez pas a me contacter.

Foto: Rodeista, Blup


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také