Grázl, Škvorák a pár dalších vyrazilo zapádlovat na druhý květnový víkend do Rakouska. Článek, jak si to užili a fotogalerii najdete u Kuby na webu. Tady vás čekají nějaké ty informace o spádlovaných řekách, co by se mohly hodit :-)

Koppentraun, vodočet u vysedacího místa ukazoval 150cm.
- technické peřeje se vytrácí a nastává pravé maso, neboli rychle tekoucí masa vody podstatně ztěžující jinak poměrně nezáludné peřeje. Malý a Velký katarakt jsou uplně jiný, kameny pod vodou a neskutečná rychlost vody.

Kleine Solk - za stavu jaký jsme měli mi (nenašli jsme vodočet, ale spíš nízký) se jednalo o drncačku mezi kamenama pěkně z kopce, občas s nějakým stromem, ale pořád se jednalo o krásnou WW III. Pozor, za vyšší vody bude obtížnost rychle narůstat, poměrně málo vracáků a není příliš snadné zastavit před nenadálm stromem..:-)))

Erzbach – my měli spíše vyšší vodu. Za tohoto stavu krásné svezení, chvilkama s technickýma peřejema, chvilkama s pěknýma vlnama. Cestou potkáte dva jezy, první lze sjet při pravé straně šlajsnou (ale je třeba si dávat pozor na válec, který zavinil i krysu), druhý jez poznáte – jedná se spíše o malou přehradu, která se dá pohodlně přenést při levé straně a nasednout cca 50 metrů pod ní. Úsek co jsme jeli my končil asi 100metrů pod soutokem s Radmerem.


Radmer – dělí se na několik jetelných úseků. První je psán jako WW V a právem. Úzké, zablokované koryto, řekl bych převážně nejetelné díky velkému množství napadaných stromů.

Další úsek začínající těsně pod dřevěným mostíkem se zpočátku jeví jako prima svezení s technickýma peřejema WW IV, ale po chvilce přijde uměle vybagrované koryto a veškerá romantika je řiti. Toto koryto pak pokračuje asi 3km a neumožňuje sebemenší šanci zastavit. Nedoporučuji, nikdy nevíte co je za zatáčkou.

Třetí úsek co se dá jet začíná u malého vypuštěného jezírka, poznáte jej podle trubky přes řeku. Tento úsek je to nej co může Radmer nabídnout, krásné technícké peřeje max. do WW IV, občas nějaký strom, ale vždy lze prohlédnout z vracáku. Asi dva kilometry se koryto sevře a za zatáčkou číhá místo, které je teoreticky jetelné, ale s minimální možností záchrany a jištění. Jedná se o dva velké hrnce mezi podemletýma skalama. Takže pozor. Dál jsme bohužel nedojeli, toto místo nás vyprovodilo z potoka ven :-)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také