V první chvíli to vypadalo, že nás pojede jen šest v jednom autě, ale na poslední chvíli se podařilo sehnat ještě pár lidí a nakonec se počet ustálil na deseti.

Fotogalerie Hodně “gut” Rakousko/Fotogallery Very “good” Austria je tady pod tím odkazem. Otevře se do nového okna.

V jednom autě STBlo, Česťa, Magda a Bednítko, v druhém pak Dan, Georgio, Čuro, má kamarádka Martina, její krásná kamarádka Ulča a já. Co se přesných odjezdů z Prahy týče, tak už jsem dávno vzdal snahy o dodržení časového harmonogramu, ale překvapilo mě, že i po tom, co jsme vyzvedli Georgeho v Holešovicích, Čura v Bunkru a Dana na Zlíchově jsme se setkali s druhým autem na pumpě u Průhonic jen asi s hodinovým zpožděním :)

Maniaks?


Zřejmě nikomu z vás nemusím popisovat cestu autama ve kterých sedí dvě party vodáků… Večírek začal prakticky už v pražských kolonách a pokračoval až do Rakouska.. A já si do toho jen tiše broukal známý to song všech šoférů…jó řidič, ten tvrdej chleba má… Něco kolem druhé hodiny ranní jsme dorazili do Hallstateru, ochutnali něco domácí slivovičky a šli na kutě…

A druhý den…

Přál bych vám to probuzení.. Po tom co se mi odlepila spodní část víček od horních a rozhrábnul jsem řídnoucí vlas, tak se mi naskytl pohled na skály pokryté zbytkama sněhu, zalité sluncem a tomu všemu dominovalo úžasné „halštatské“ jezero… Prostě něco nepopsatelnýho… No a jelikož bylo krásný teplo, tak jsme nejdřív Čuro, já a postupně pak všichni šli vyzkoušet teplotu vody. Bylo to super :)

Grázl


No a pak..šup snídaně, šup zabalit a šup na vodu… V plánu byl ten den Koppentraun a Lammer. Těšil jsem se jak malej Kuba.. Fakt!! „Kopáč“ jsme pojali jen jako takové malé rozpádlování, kde si to mohli užít prakticky všichni, včetně „neeskymujících“ pádlerů.. (Dane, promiň :) )) ) Kromě jednoho těžšího místa tam nebylo nic zásadního, krásná WWIII a v jejím pozadí opět jen hory, lesy… No prostě „gud“..:) Na výstupním místě jsme dali malou sváču a po mírných „dohadách“ padla volba na Lammer.

Lammer


No… uzounká škvíra, kterou teče tak WW III, ale pro klaustrofobika nic moc. Ale tak co, žijeme jen jednou..:) A tak se jelo.. Bohužel hned ve „vstupence“ jsme potkali dvě krysy a Dan s Magdou se rozhodli, že je uloví. Jelikož se jim to opravdu poradřilo tak jsme se chvilku zdrželi, ale pohoda..odlovit, vylít, nasednout a smažit dál… Celá soutěska je fakt krátká, takže jsme během chvilky byli venku. No a co teď..? Tak snad jasný, ne..? Jedeme znova.. Některým se už moc nechtělo a tak jsme navázali jen lodě Čura, Bednítka, Georgia a mojí. Nahoře jsme nasedli a v cuku letu jsme byli opět dole, sedli na kameny, dali pivečko a řešili co dál.

„Lofer je blízko a je to tam pěkný” řekl Georgio… A tak jsme jeli (nutno podotknout, že druhý den mu to už asi tak pěkný nepřišlo..) Po příjezdu na „chrupplac“ jsme se s Čurem dočkali zasloužené odměny za celodenní pádlování a s ostatními otevřeli plechovky a láhve… no, ani nevim čeho, ale málo toho nebylo..:) Později na řadu přišla i kytara, kde jsme se s Bednítkem a Čurem předháněli kdo vyplaší víc zvěře…:) Ptáte se kdo vyhrál? Netušim.

Lofer


A druhý den ráno..? Pití bylo zřejmě velice kvalitní, jelikož nikoho nebolelo nic a tak se mohlo odstartovat na další „paddling session“.. Nasedli jsme pěkně v klídku nad slalomkou, přenesli cíl, jelikož se zde konaly jakési závody ve sjezdu a narušovali bychom jim prý čas (průjezdem fotobuňkou) a pokračovali dál. Prvních pár metrů byla pohodička, pak přišla Lžíce, kterou pro nedostatek zkušeností nebo listů všichni přenesli.. Teda až na Čura a Georgia.. Čuro projel v pohodě, Georgio nee.. Jede, jede a najednou jen bum, čvacht, prásk, rána, sifon, krysa a cestou do Prahy oslava jeho druhých narozenin.. Uff, ještě, že bylo co slavit…

Sifónek


V Hydru je Lofer popisován jako „vodácká maturita“… Nicméně se trochu obávám, že ten den odmaturoval akorát Čuro :) Nás ostatní pro špatný styl, špatný morál nebo možná pro neschopnost řeka projít nenechala :) Po dojezdu do cíle se pánové (Bednítko, Čuro a Gergio) sebrali a že jedou ještě jednou.. OK, proč ne.. Opravné zkoušky jsou sice až v září, ale to už je zase zima. My ostatní se mezitím vyvalili na kameny krásně prohřáté sluncem, pak naházeli všechny holky do vody a bylo nám děsně fajn…:) Pánové mezitím přijeli – očividně se jim „opravky“ povedly a pak už zbývalo jen zabalit a …

Lofer


…a dál jen ve zkratkách jelikož musim taky pracovat…:)

- cestou domů Gergio rozjel strašný mejdan (že by opravdu slavil druhé narozeniny?)

- já si opět pobrukoval svůj oblíbený song o řidičích

- bylo nám vedro a tak jsme se zastavili ještě ve Vrbném, suprově se vykoupali a nafotili fotky na kalendář Playboy 2009

Playboy ?


- v Budějkách jsme vysadili Čura na vlak do Plzně

- v Praze jsem postupně, ač nerad vysadil všechny ostatní a sám zaparkoval auto přesně ve 23:26:44…

…a tímto časem skončil i bezva víkend, proložený krásnou rakouskou přírodou a super počasím. Díky moc všem, bylo to fajn!!! ;-)

P.S. Jelikož je Bednítko huba ukecaná tak v opilecké píše prohlásil, že má doma litry pitiva a že uděláme mejdan… Hádejte kam jedeme dneska večer :)

Foto: Martina, Bednítko, Ulča, Georgio, STBlo

__________

Info o sjetých řekách už brzy v rubrice “řeky / rivers”


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také