Shodli se, že vyrazíme na poslední podnik Alpine River Freestyle Cupu do slovenského Čunova – místa, kde bratři zo Slovenska pokaždé dokázali zorganizovat super závod na super kanále. Sestava se ustálila na pěti nadšencích, tedy tří plzeňáků, Pepeho a mě.

Oporou na dlouhou cestu nám měl být těžce raněný Mazlík, který po malé kolizi s velkým autem není ve 100% formě. Nicméně našlapaný až po strop pěti pádlerama a šesti loděma jsme vyrazili směr Bratislava. I když cesta trvala malinko déle tak nás ve štychu nenechal a dojel tam i zpět v naprostém pořádku. Seš kámoš, díky :-)

Po příjezdu na místo proběhl klasický kolotoč – večírek, nocování kam tělo upadlo a ranní registrace.
Na úvod všeho kucí zo Slovenska přichystali fun slalom, který se podle ohlasů povedl na výbornou. Vavříny bral Boris Rajniak.

Následovaly kvalifikace jednotlivých kategorií ve spotu sice trochu mělkém, ale jinak naprosto luxusním a stabilním.
Nejlepší podívanou byla bezpochyby jak kvalifikace tak semifinále chlapíků, kde se vedle sebe sešlo hned několik zvučných jmen a bylo jasné, že nikdo nedá nikomu nic zadarmo.

Kromě ježdění ve spotu se pro nezávodící naskýtala možnost celovíkendového pádlování za luxusních 7 euro na kanále, který je krásný a rozhodně ne jednoduchý. Několik hlaviček plavajících vedle svých „krýkových“ speciálů toho bylo důkazem :-) Kolem šesté hodiny večerní se uzavřelo rameno kanálu se závodním spotem a otevřela se cesta pro nedělní kajakX. A rozhodně se vyplatilo si na nedělní kros trochu potrénovat, protože cca 50 metrů dlouhý slide byl hodně zajímavý a dost často rozhodoval.

Osmá hodina večerní pak znamenala stopku sobotnímu pádlování a povel pro místní kapelu k ladění a zvučení. Rád bych popsal jaký byl koncert a večírek, ale jelikož jsem podlehl únavě tak se můžete jen dohadovat. Nicméně každý kdo někdy byl na podobném podniku si to asi domyslí…

Nedělní ráno bylo ve znamení kajakX. Borci se na poslední chvíli ještě snažili najít co nejlepší lajnu a vypilovat techniku záběru. Desátou hodinu oznámil pomyslný výstřel ze startovní pistole a první čtveřice se vrhla do „rejsu“. Po urputných bojích čítajících i několik krys nakonec chlápky vyhrál Pavel Andrassy a holčičky Kristína Nevařilová.

Tím skončil kajakX a vše bylo připraveno na velké finále ARFC. Startovali postupně youngsters, junioři, bastardi, holčičky, singly a nakonec chlapíci. Ve všech kategoriích bylo na co koukat. Za zmínku určitě stojí vydařená jízda juniora Tomáše Buriana, který sekal superclean cartwheely na obě strany a prokládal to airloopama. Nina Halašová v holčičkách předvedla perfektní Phoenix Monkey a rozum zůstával stát při pokusech o tricky woo v kategorii youngsters.


Slunce pálilo, muzika hrála a banda nadšenců sekala své triky jeden za druhým. Nevypadá takhle nějak vodácký ráj? :-) Finále chlápků nejde ani komentovat… Polský kamarád Bartosz sázel jeho luxusní tricky bůů ( umí je i na C1 ), Pepe předvedl, jako jediný na plastové lodi mezi kevlarovými speciály svou životní jízdu.

Ale vrchol všeho byly jízdy brutálně naspeedovaného Tomo Andrassyho, který během dvaceti vteřin vystřílel všechny triky co uměl a pak už se jen „nudil“. I vícemistr světa Čony jen tiše zíral a nechápal :-) Tomo také po zásluze vyhrál, Čony skončil druhý a Bartosz třetí. Náš Pepe zůstal na pátém místě, ale i tak velká gratulace.
Jediné v čem organizace závodu trochu pokulhávala bylo vyhlášení na které se dle mého názoru čekalo zbytečně dlouho.

Ale co, drobný škraloup na jinak perfektních závodech ve výborném spotu s dohledem perfektního počasí (nikdy bych neřekl, že na konci září lze atakovat teplotní hranici třiceti stupňů).
Po vyhlášení výsledků konkrétního závodu i celkových výsledků ARFC už nezbývalo nic jiného než se sebrat a vyrazit k domovu. Jednalo se o poslední letošní freestylové závody, ale to znamená jen to, že se opět blíží první závod nové sezóny. Takže opět na viděnou na jaře :-)

Kompletní výsledky jsou ke shlédnutí zde. Více fotek o Hanky Bubníkové najdete v galerii zde

Foto: Hanka Bubníková, Pulec


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , ,