Prestižní závod se koná jen kousek za hranicemi České republiky v německém Plattlingu. Bohužel z kvalifikace v kategorii žen nikdo nepostoupil do semifinále, ale i tak v obrovské konkurenci závodnic z celého světa vybojovaly naše borkyně krásná místa. Lucie Šedivá skončila na 41. místě před další naší závodnicí Kateřinou Migdauovou. Lenka Borovičková skončila 45.

V kvalifikaci kategorie C1 vybojoval Lukáš Červinka pátou příčku a postupuje tak do semifinále. Jan Liška skončil šestnáctý.

Před malou chvílí skončila i kvalifikace nejpočetnější kategorie kajakářů. I tady máme svá želízka v ohni. Z 24. místa postupuje do čtvrtfinále Štěpán Vohradský a ze 13. místa Jan Špindler. Ostatní naši kajakáři nepostupují – 38. Jan Bubník, 67. Jiří Langer a 73. Ondřej Křivánek.

Pokud do Německa nemůžete zajet a přesto si tuto akci nechcete nechat ujít, můžete zde sledovat on-line přímý přenos na webu České asociace rodea na divoké vodě - www.CNAWR.cz. Dnes 22.06.2011 čeká na závodníky a fanoušky ještě čtvrtfinále žen (18:30) a mužů (20:30). V kajakářích máme dva borce Jana Špindlera a Štěpána Vohradského.

Sestřih z prvního dne je tu:

Autor: Bjeťa

My na závěr jen přidáváme ještě odkaz na článek na Hydrowebu z Teva Mountain Games v Coloradu, kde se také Čechům parádně zadařilo na Steep Creek Championship – Zajíc je historicky první Evropan, který vyhrál tento závod a Čuro třetí!

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)

Tags: , , ,