Produkce: H2Omaniaks production / Režie, střih, scénář: Tomáš Mähring / Vypráví: Jan „Ofrouďák“ Škvor, Jakub „Grázl“ Micka, Petr Smítka, Tomáš Mähring / Kamera: Jakub Micka, Jan Škvor, Terka Svobodová, Vladimír Fořt, Tomáš Mähring a další…(viz titulky filmu) / Hudba: Dan-O songs, Free Fall / Délka: 17 minut / Rok výroby: 2011 (záběry z let 1994, 2008, 2009, 2010)

Video spustíte kliknutím na šipku ;-)

A jak pondělní křest a premiéra probíhaly? Skoro podle plánu :-) Jen slunce odmítlo zhasnout v námi určený čas, takže jsme začali o trochu později, až se setmělo. Na uvítanou všech cca 80 lidí dostalo welcome drink, za což vděčíme firmě RedBull (nejmenované alkoholické přísady jsem tedy dokoupil, ty zatím oni nevyrábí). Humpa nám večer hezky odmoderoval, pár slov řekl Petr Smítka (majitel SMARTtravel a organizátor raftingu v Norsku) a pár slov já (coby tvůrce filmu).

Břehovi se podařila takováhle luxusní fotka, jak křtíme nové DVD :-)

Břehovi se podařila takováhle luxusní fotka, jak Petr křtí nové DVD ;-)

Na „pódium“ jsme ale nepozvali hlavní herce a baviče z filmu – Grázla  a Honzu, které zajisté čekají prestižní filmové ceny za jejich herecké, vypravěčské a bavičské výkony. Nebýt jich dvou, neměl bych co točit a tudíž by ať už jakejkoli filmek nevznikl ;-) Takže klucí, good job!!

Dle výrazů diváků pravděpodobně zrovna běží jeden z vrcholných hereckých výkonů kluků

Dle výrazů diváků pravděpodobně zrovna běží jeden z vrcholných hereckých výkonů kluků

Abych ještě dovyjasnil můj netypický obleček – košile + kravata (tedy, strašná košile + strašná kravata). Honza i Grázl měli taky, kdo sledoval články z loňského Norska, tak ví, že právě toto byly naše „pracovní oděvy“. Takže proto. Alespoň pak fanynky neměly problém najít, koho chtěli prosit o autogramy.. ;-)

Dobrovolník z publika - Karas - vylosoval výherkyni hodinek Suunto

Dobrovolník z publika - Karas - vylosoval výherkyni hodinek Suunto

Pravý kuchař s pravou kuchařskou čapkou

Pravý kuchař s pravou kuchařskou čapkou

Po promítnutí filmu následovalo očekávané losování hodinek Suunto, věnovaných do soutěže nově spuštěným e-shopem H2Obchůdek.cz. 422 soutěžících jsme nepotěšili, jednu ale ano – Karas vytáhl lísteček (z těch 423 lístků s Humpy jménem ;-) ) se jménem Lenka Kryšková. Suunta už jsou na cestě k Lence domů. Ostatní ale nemusí zoufat, chystáme další soutěže o zajímavé ceny (pobyty na horské chatě, další zboží H2Obchůdku, jehož sortiment zatím ještě není finální atd)

Kromě slibovaných steaků na grilu od pravého kuchaře s pravou kuchařskou bílou čapkou (právě od něj – od Jardy – jste tu možná také četli parádní články o práci na luxusních zaoceánských lodích) bylo možné ochutnat všech 5 mňamózních druhů brazilského sušeného hovězího masa Beef Jerky (od H2Obchůdku), na chuť byl na stolech také výborný perník a mrkvový koláč (od maminky).

A to je asi tak vše. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, co přišli, všem, co jakkoli pomohli a všem partnerům, co pomohli vzniku filmu jak finančně, tak materiálně. Speciální dík pak patří Jíchovi a firmě Xertec za parádní veliké plátno, na které jsme mohli promítat (i když jsme si vzpomněli za 5 minut dvanáct, tedy přesněji ještě pozdějc, až někdy odpoledne). A hlavně na které budeme moci promítat i kdykoli v budoucnu. A poslední poděkování je Grázl studiu za pořešení techniky a ozvučení.

A to už by stačilo. Pomalu se rýsují i nějaká další média, kde filmek nebo jeho části budou vidět, třeba vyjde i celé odvysílání někde. Díky za bezva večer a těším se na další akcičku! (třeba premiéra filmu o Tazy a Franklin river?)

Aktualizace 14.4.: Velikou fotogalerii jak historických, tak současných nejlepších fotek z Norska najdete na facebooku. Můžete prohlížet, i pokud xichtoknihu nemáte!

PS: Pokud byste někdo měli zájem o filmek v plné kvalitě na DVD, písněte a dohodneme se.

Foto: Břeh


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , ,