Film začneme krátkým pohledem do historie a řekneme si, jak se lyžování vyvíjelo. Možná ne každý ví, že dnešní podoba alpského lyžování, tak jak jí zná každý, vychází právě z elegantního a technicky náročnějšího telemarkového stylu. Podíváme se, jak z kousku překližky vznikne v kombinaci s pár dalšími materiály špičková závodní lyže. Ten, koho by telemark lákal a chtěl by ho vyzkoušet, ale i ten, kdo už volné patě propadl, se dozví i nějaké metodické typy a rady, jak svůj styl ještě vylepšit. Ale především se bude jezdit, jezdit a jezdit!

Projekt TELEfilm 2012 - natáčení v Rakousku ve středisku Weissee

Projekt TELEfilm 2012 - natáčení v Rakousku ve středisku Weissee

S myšlenkou a scénářem TELEfilmu přišel Michael Turek mladší, který je podepsaný i pod režií. Natáčení probíhalo na svazích v ČR v Krušných horách a v Alpách v Rakousku. Na záběrech uvidíte jezdit kromě výše zmíněného Michaela, Kamila Dostála, který má za sebou více jak dvacet startů ve světovém poháru v telemarku, Michala Alexu, Radima Nevrlého, Aničku Kašparovou a Štěpána Pobudu. Kameru a střih mám na svědomí já :-) a s grafickou úpravou nám pomáhá Igor Faltus. Film vzniká v „dílně“ H2Omaniaks production. Premiéru chystáme již v listopadu tohoto roku!

Projekt TELEfilm 2012 - Jo, ten zato může! Jeho to byl nápad :-)

Projekt TELEfilm 2012 - Jo, ten zato může! Jeho to byl nápad :-)

Celý projekt TELEfilm mohl vzniknout díky podpoře firem Scarpa (generální partner TELEfilmu, italský výrobce nejen telemarkových bot, www.scarpa.cz), Hannah (český výrobce outdoorového oblečení, právě díky Hannahu mají všichni jezdci ve filmu na sobě slušivé hadříky), Lusti (český výrobce špičkových lyží), Alpsport (outdoorové prodejny, distributor značky Scarpa do ČR), Sonim (americký výrobce „nejodolnějších telefonů světa“) a Sportkamery.cz (distributor a prodejce speciálních kamer na helmu).

Nejen další partnery filmu, ale i popis členů TELEtýmu a více informací o celém projektu najdete na webu www.telefilm.h2omaniaks.com, aktuality, zajímavosti a novinky se dozvíte také na www.facebook.com/telefilm2012

Volná pata, volná mysl, takže dost řečí, upoutávka je volně k vidění tady a teď! ;-)

A na závěr ještě „velký plakát k malému filmu“ :-) Autorem plakátu je také Igor Faltus (www.igorfaltus.com), velkou fotku jsem cvaknul já a první v pravo taky (mimochodem, jak jsem sliboval v NEWSech 1012, už jsem rozjel také spešl foto web – www.foto-tom.cz, ale ještě není kompletní), ty další menší fotky pak vyfotila Ivka.

Projekt TELEfilm 2012 - plakát

Projekt TELEfilm 2012 - plakát (klik, bude větší!)

Foto v textu: Ivka Kalinová


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , , , , , , ,