Pavel Richtr je český extrémní bajker, který se Iditarodu účastnil již dvakrát. Podruhé přitom stihl ještě natočit materiál na film o této akci a své účasti na ní. Neměl sebou žádnou velkou produkci s kameramany na skůtrech a v helikoptérách, měl jen jednu malou odolnou kamerku (Drift Ghost-S), kapsy plné baterek, odhodlání a pár instrukcí, jaké záběry jsou potřeba, aby bylo možné z dovezeného materiálu něco vytvořit. Film, zážitky i emoce v něm jsou skutečné a autentické, jako Aljaška samotná.

Hlavním sponzorem filmu je The North Face, o produkci se postarala naše H2Omaniaks production, pod režií a střihem je podepsaný Tomáš Mähring, grafiku a animace tvořil Igor Faltus a komentář namluvil Jirka Rejman.  “Než jsem loni odlétal, dostal jsem od Toma radu – snaž se natáčet všechno. Natáčej, když máš radost, natáčej, když něco zažiješ, natáčej, když budeš něco chtít říct, natáčej, až Ti bude totálně nejhůř a nebudeš nato mít vůbec náladu“, svěřil se Pavel. 1000 mil (1600km) drsnou Aljaškou zvládl překonat za neuvěřitelných 12 dní 21 hodin a 34 minut a v cíli tak byl jako 4.!

Výsledek si můžete pustit, ale upozorňujeme, že sledováním filmu může u monitoru klesnout teplota až na Aljašských -30 stupňů Celsia!

Online premiéra filmu byla naplánována na 1. 3. 2015 schválně, v toto datum, ve 14:00 Aljašského času (tedy o půlnoci českého) totiž Pavel odstartoval na dalším ročníku, opět na 1000 mil. Sledovat jeho počínání a pohyb na trase je letos poprvé možné online na Pavlově webu, následovat můžete Pavla i na jeho Facebooku. Samozřejmě i na H2Omaniackém profilu budeme informovat o každé aktualitě z tratě, která se ke mně dostane. A hlavně, držte palce!

PS: Mimochodem, věděli jste, že dnes, 30.2. je mezinárodní den omylů? Jo, 30.2. je nesmysl a právě proto mezinárodní den omylů připadá vždy na 1.3. Ale Aljaška rozhodně omyl není!

Foto: Pavel Richtr


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , ,