Přesně pro takovéhle situace vznikl náš nový web Wild Camping TIPs (česky a anglicky), kam cestovatelé vkládají své tipy na spací místa a bivaky nebo naopak čerpají inspiraci při plánování dalších cest. Místa jsou rozdělena do základních dvou kategorií míst dostupných pouze pěšky (pro všechny, pouze po vodě a pouze s horolezeckou výbavou) a míst dostupných po silnici (pro všechna vozidla včetně karavanů, kromě karavanů a pouze pro 4×4) a ta následně do podkategorií jako plac na stan/bivak, přístřešek, převis nebo jeskyně, veřejný kemp (nekomerční), horská chata (tzv. hut, též pouze nekomerční). Plus je tu ještě třetí základní kategorie „WC special“, ve které jsou například volně dostupné termální prameny nebo další hezká místa, která stojí za vykoupání.

Wild Camping TIPs - místo dostupné autem

Wild Camping TIPs - místo dostupné autem

U každého místa v databázi najdete mapku, gps souřadnice, pár fotek, popis a informace o dostupnosti vody a o velikosti spacího místa. Od spuštění projektu v květnu už máme přes 100 registrovaných wildcamperů a více jak 200 vložených míst v databázi, ale je jasné, že pokud má být web užitečný, nadšenců, kteří budou přispívat a web dále šířit mezi ty správné lidi je potřeba co nejvíce. Pokud myšlenka projektu oslovila zrovna Tebe, budeme rádi, když se k nám přidáš! (pro snadné přidávání nových míst offline přímo na cestách máme připravené mobilní aplikace)

Wild Camping TIPs - místo dostupné pěšky a po vodě

Wild Camping TIPs - místo dostupné pěšky a po vodě

web projektu:  www.wildcamping.tips
facebook: www.fb.com/wildcampingtips (staň se fanouškem a pozvi přátele, kterým by se to mohlo líbit)
Instagram @wildcampingtips

Znáš někoho, koho by tento projekt mohl zaujmout? Přepošli mu tento článek, nasdílej ho s přáteli na facebooku nebo jim o Wild Camping TIPs tom řekni u ohně nebo u piva.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , ,