S Matyldou kolem světa / Around the world with the Matylda- movie (10min) Made by Tomas (Rodeista)

A teď ještě pár řádek a fotek (příběh celé expedice najdete v aktuálním vydání Hydra na tradičním protekčním místě – na poslední straně)

Na dlouhou cestu s dlouhym vlekem s dlouhou Matyldou Honza naštěstí dlouho neváhal a vzal svoje Áro. A tak už samotná cesta autem byla zážitkem :-)

S Matyldou kolem Světa


Vše se zdálo bez komplikací, kolem půlnoci jsme dorazili k Paříži a zakempovali.

S Matyldou kolem Světa


Ovšem během zahajovacího večírku nás napadly divné nadpřirozené blesky. Později jsme se od místních dozvěděli, že tu občas v noci řádí a říká se jim “feu du ciel”. Jsou velmi nebezpečné, člověk se po jejich zásahu těžko ovládá, upadá do bezvědomí, ztrácí paměť a druhý den si většinou nic nepamatuje. Při opakovaném zasažení feu du ciel hrozí dlouhodobá ztráta paměti a padání vlasů.

S Matyldou kolem Světa


Jediné štěstí, že s námi byl Fantomas, který se v Indii naučil všelijaké šamanské tance a brejkdency a podařilo se mu všechny zlé duchy a feu du ciel zahnat.

S Matyldou kolem Světa


Pak se ještě za svitu měsíce a hvězd pomodlil na zdárný konec expedice a mohli jsme jít v klidu spát. Přeci jen nás další den nečekal lehký úkol.

S Matyldou kolem Světa


Ráno už bylo vše v pohodě. Písečná pláž, voda, slunce a džíp, lepší začátek cesty kolem Světa si lze jen těžko představit ;-)

S Matyldou kolem Světa


Trocha ofroudu..

S Matyldou kolem Světa


A hurá do Světa, teda na Svět.

S Matyldou kolem Světa


Co vám mám povídat o samotné plavbě, myslim, že kromě feu du ciel vše popisuje jasně video ;-)

S Matyldou kolem Světa


Díky kamarádi za super akci a díky půjčovně A1 za super Matyldu!

__________
A ještě drobná informace pod čarou: pomalu se začíná hýbat rubrika řeky / rivers. Najdete tam už nějaké základní menu, informace o jednotlivých zemích a zatím jen výpis řek (s úkazkou u Abatesca – co tam později najdete). Vše je stále ve výstavbě, řeky a informace budou přibývat a systém bude jen lepší a lepší ;-) Rádi si přečteme Váš názor na “rivers” v guestbooku.

Foto: Rodeista


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také