O těchto lodích jsme se lehce zmínili už v rozhovoru s firmou Profiplast, která je výhradním dovozcem. Samotný výrobce slibuje kvalitu a zážitek z jízdy. A taky mnoho vychytávek, kterými se každý kutil jistě rád inspiruje.
Dovozce nabídne hned 7 typů singl i debl kanoí s sezením i bez: Rodeo, Probe 11, XL 13, Solo 13, Odyssey 15T, Intrepid 16 a Nova 17. Samotné ˝klečení˝ s jednoduchým upínáním bude také možné extra objednat. Ceny kanoí by se pak měly pohybovat od 26 do zhruba 40 tisíc korun v závoslosti na kurzu měn a na finanční politice případných českých prodejních partnerů. Na zajímavou cenu se lze také dostat objednáním více kusů.
A co materiál? Výrobce staví lodě z tzv. R-84 a Royalexu a jedná se o sendvičový termoplast. První jmenovaný typ je vhodný pro ty, kteří počítají každý gram váhy. Na druhou stranu by se lodě měly používat spíše v mírně tekoucí vodě nebo na jezerech. Naopak lodě na WW jsou dělané z odolného Royalexu. Místa, kde se předpokládá větší namáhání a případné nárazy, jsou zesílené a na špičkách jsou takové plastové nárazníky.
S dotazy a objednávkami se můžete rovnou teď obrátit na firmu Profiplast, od které se dozvíte i víc o možnosti testování kanoí. Už teď jsem moc zvědavá na Rodeo, která je kratší než Probe a měla by tak být točivější a hravější. Tak teď by to chtělo pořádný sníh, aby mělo co tát Ahoj na vodě a v kleče!
Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)
Tweet |
Tak to bych fakt chtěl vyzkoušet. Akorát vlastně nevim, jakou bych si vybral. Jestli to počítám dobře, tak ta 11″ má 3,5m a 13″ 3,8m. To jsou teda docela dlouhý lodě. Na stránkách člověk nenajde doporučenou váhu jezdce. No kdyby si Terko věděla o nějaký k vyzkoušení v Praze, tak dej vědět.
I nejkratší z těchto kanoí má rozhodně větší výtlak, než ta největší creekovka. Bohužel mi schází základní parametry, aby měla bližší specifikace nějaký význam. Nechť technici zapojí fantazii a zájemci ozkouší na vlastní kolena.
O možnostech vyzkoušení nejen v Praze budu samozřejmě informovat