O těchto lodích jsme se lehce zmínili už v rozhovoru s firmou Profiplast, která je výhradním dovozcem. Samotný výrobce slibuje kvalitu a zážitek z jízdy. A taky mnoho vychytávek, kterými se každý kutil jistě rád inspiruje.

Dovozce nabídne hned 7 typů singl i debl kanoí s sezením i bez: Rodeo, Probe 11, XL 13, Solo 13, Odyssey 15T, Intrepid 16 a Nova 17. Samotné ˝klečení˝ s jednoduchým upínáním bude také možné extra objednat. Ceny kanoí by se pak měly pohybovat od 26 do zhruba 40 tisíc korun v závoslosti na kurzu měn a na finanční politice případných českých prodejních partnerů. Na zajímavou cenu se lze také dostat objednáním více kusů.

Mohawk kanoe

Mohawk kanoe

A co materiál? Výrobce staví lodě z tzv. R-84 a Royalexu a jedná se o sendvičový termoplast. První jmenovaný typ je vhodný pro ty, kteří počítají každý gram váhy. Na druhou stranu by se lodě měly používat spíše v mírně tekoucí vodě nebo na jezerech. Naopak lodě na WW jsou dělané z odolného Royalexu. Místa, kde se předpokládá větší namáhání a případné nárazy, jsou zesílené a na špičkách jsou takové plastové nárazníky.

S dotazy a objednávkami se můžete rovnou teď obrátit na firmu Profiplast, od které se dozvíte i víc o možnosti testování kanoí. Už teď jsem moc zvědavá na Rodeo, která je kratší než Probe a měla by tak být točivější a hravější. Tak teď by to chtělo pořádný sníh, aby mělo co tát :-) Ahoj na vodě a v kleče!


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: ,