Jakym vrtůlníkem? Jak zadarmo? Prostě městská část Praha 5 pořádala zdarma vyhlídkové sedmiminutové lety malým vrtůlníkem z Barrandova nad centrum Prahy a zpět.


No a jaký to bylo? Super! Byl jsem nadšenej jako malej kluk, mohl jsem sedět vedle pilota, rodiče seděli za námi. Každý jsme dostali sluchátka s mluvítkem a odstartovali jsme. Vrtůlník je opravdu malinkej a neměl ani otevírací okýnka- takže jsem musel fotit přes sklo ;-) Ale letěl krásně hladce a Prahu jsme měli jako na dlani. Nejdřív nám pan pilot ukázal Prokopský údolí a Dívčí hrady z ptačí perspektivy, a pak i centrum, Karlův most, Barranďák…A celý jsme to stihli za 7 minut, byl to ale fofr. Každopádně fajn zážitek.


Po přistání mě napadaly zase hlouposti, typu “Los Pádlos helikajaking v Troji” a podobně, ale nakonec jsem uznal, že to je asi moc velkej a hlavně bohužel nereálnej nesmysl.

No, a tady přidávám vydařenou fotogalerii a pár řádků od Terky z letošního Botiče.

Fotogalerie Botič 2008 je tady pod tím odkazem. Otevře se do nového okna.

K Botiči bych napsala snad jen to, že bylo krasné počasí, voda, ač nevypadala moc dobře, nesmrděla a lidí bylo dost, jak “profi” vodaků, tak lidí, co vyrážejí s půjčenou barakou v teplákách a bez helmy, a dokonce i lidí na netradičnich plavidlech (bullboat).


Každopádně tímhle příspěvkem naše vodácká sezóna tady na webu rozhodně nekončí! Skoro si troufám odhadovat, že v roce 2009 strávíme (H2Omaniaks) pádlováním a cestováním zatím naprosto nejvíc času! ;-)

text a foto: Rodeista (létání), Blup (Botič)

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také