Terka: Ahoj Petře. Od doby, kdy jsi prodal Profiplast, se věnuješ výhradně prepregovým kompizitovým materiálům. S jakými technologickými nástrahami se nyní musíš potýkat?
Petr: Tak samozřejmě každá technologie má svý. Tady se jedná o lisování těch materiálů. Slisovávají se vrstvy, aby byly co nejvíce na sobě a má to i svý vychytávky, který ti nikdo neprozradí že jo.

Terka: Dobře, ale všimla jsem si, že stále nabízíš listy z GITu. Jak to?
Petr: Ty GITy jsou listy, který jsem vyvinul já. Prodává mi je firma Profiplast a já k nim dělám prepregový kliky, takže mám dva druhy těchto kajakových pádel.

Terka: Na čem je postavena vaše spolupráce.
Petr: Já myslím, že si vycházíme vstříc.

Pohoda u stánku.

Pohoda u stánku.

Terka: Řekni mi teď něco o svých novinkách.
Petr: Novinky? Je jich několik. Letos jsem udělali stand-upový pádlo, který má variabilní spojku. Ta dovoluje štelování délky pádla od 170 do 220 cm, což by mělo vyhovovat k tomu, aby se na tom prkně dobře jezdilo. Pak jsme se tak nějak dostali k vývoji listu pro dračí lodě. Máme zatím prototyp, ještě si necháváme uzrát v hlavě, jak vlastně bude vypadat. Je na to potřeba dostat certifikaci mezinárodní asociace.

Terka: Jakým způsobem jsi upravil tvar dračího pádla?
Petr: Ten tvar, aby se s ním dalo co nejlíp pádlovat, vypadá asi jako ten, co jsem vymyslel. Ale ta asociace bude asi trochu jinýho názoru, takže si nemyslím, že to pustí úplně tak, jak jsem to upravil já.

SUP pádlo s nastavitelnou délkou a ptototyp dračího pádla.

SUP pádlo s nastavitelnou délkou a prototyp dračího pádla.

Terka: Pokud by ti ho povolili, kdy si myslíš, že by mohl být v prodeji?
Petr: Rád bych, aby to bylo už příští rok. Ale třeba se to nepovede.

Terka: Máš teď rozpracovaného něco dalšího?
Petr: Jo, chtěl bych se chtěl věnovat slalomovým pádlům, zatím mi něco zraje v hlavě a musím to nechat ještě chvíli uzrát.

Terka: Tak přeji, ať se daří co nejlépe!
Petr: Díky. Snad to nějak dopadne.

Foto: Břeh


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , ,