Rubrika: "Tasmánie"

Video 5 let H2Omaniaků

26. 09. 2011; Autor: Rubrika: Norsko, Nový Zéland, Tasmánie, Video, Voda

Už před prázdninama sestříhané video původně jen pro Rock point a Hannah obchody, pohřbené spolu se zemřelým harddiskem a znovuzrozené po záchraně dat, nyní doplněné ještě o záběry z USA od Terky z Colorada z Grand Canyonu a od Matěje z Payette. Krom výše zmíněného také Albánie, Tasmánie…

Z Tasmanského deníčku, 26.2. – návrat na Zéland a vlna tsunami na přivítanou

04. 06. 2010; Autor: Rubrika: Nový Zéland, Ostatní, Tasmánie

Možná už by nadpis neměl být „Z Tasmanského deníčku“, ale nebýt Tasmánie, odnikud bych se nevracel, takže to vlastně s Tasmánií souvisí a patří to k celému tomu vyprávění :-) Takže sbohem Tasmánie. Tedy, snad ne sbohem, ale naviděnou!

„The Overland Track“ – aneb přes hory, pláně a pralesem divoké Tasmánie 2/2

03. 06. 2010; Autor: Áňa Rubrika: Hory, Ostatní, Tasmánie

Zpražení a seškvaření jsme byli všichni, a tak třetí krizový den vyráží na „side-walk“ opět jen část odvážlivců. Výstup na legendární Mt. Ossu, nejvyšší horu Tasmánie (1617 m.n.m.). Lezení nahoru i dolů přes obrovské bouldry bylo dost zajímavý!

„The Overland Track“ – aneb přes hory, pláně a pralesem divoké Tasmánie 1/2

01. 06. 2010; 1 ; Autor: Áňa Rubrika: Hory, Ostatní, Tasmánie

Našemu putování po řece Franklin předcházela ještě taková malá „procházka“, a tak přidávám pár řádek k dobru o pětidenním přechodu tasmánských hor zvaném „The Overland Track“.

Pohlcena Tasmánií – Nejen potápění na pobřeží Tasman Peninsula 2/2

27. 05. 2010; Autor: Áňa Rubrika: Ostatní, Tasmánie, Voda

Jenom plavit se kolem pobřeží je zážitek sám o sobě. Když se člověk nakloní přes okraj lodi, nepřestává žasnout nad nádherně průzračnou a přitom sytě modrou barvou oceánu. V tasmánských vodách se potkávají studené a teplé proudy, a tak tu bují obrovský množství fytoplanktonu, který dává moři právě tuhle typickou magicky modrou barvu.

Pohlcena Tasmánií – Nejen potápění na pobřeží Tasman Peninsula 1/2

25. 05. 2010; Autor: Áňa Rubrika: Ostatní, Tasmánie, Voda

Jak posledně Tom předeslal, najdete tu slíbené povídání o potápění na Tasmánii a nejen o něm. Tedy zdůraznila bych to „nejen“. Po raftařské akci na Franklin River mě totiž osud jaksi zavál místo do původně plánovaného Eagle Hawk Dive Centre o barák vedle.

Z Tasmanského deníčku, 25.2. – Nejkrásnější pláž světa a užasný východ slunce

18. 05. 2010; 1 ; Autor: Rubrika: Ostatní, Tasmánie

Možná si říkáte, že jsem přeskočil deníček z 24.2. Jo, přeskočil, protože ten den jsme si užili naprosto nicnedělánim :-) Takže dnes 25.2.: Když jsme usínali, říkal jsem si, že by bylo supr dát si budíka na východ slunce. Ale vzhledem k tomu, že to bylo za nepříjemně málo hodin, jsem to neudělal.