Země: Norsko, Oblast: Sjoa & Otta

__________

zde přibude kajakářská mapa

Upozornění: info o řekách je stále ve vývoji! (například fotky vodních stavů a “vodočtů” ještě dodáme..) Nikdy nespoléhejte jen na informace z webu, vždy hlavně spoléhejte na sebe!! H2Omaniaks.com nezodpovídá za vaše činy ani za vaše rozhodnutí. Pokud na některé z řek zjistíte nějakou změnu, budeme rádi, když nám to napíšete.

__________

Úseky: a) Klasika

a) Klasika

Nasedací místo: Ve městě Otta odbočit ze silnice E6 naproti benzínce nahoru na Rondane park. Od nejhornějšího parkoviště nahoře na Rondane (příjezd po placené cestě) pěšky k řece po pěšině uprostřed plání, tak jak je na fotce v úvodu (10 min)

(gps: xx, yy, zz)

Vysedací místo: Nad nebo pod vodopády na konci, u dřevěné lavky. Asi 1km pěšky – soukromá cesta se závorou – až k parkovišti a domům před placeným vjezdem se závorou k parkovišti nahoře.

(gps: xx, yy, zz)

Obtížnost: WW3-5 (6,X), délka: 4 km, čas: 2-4 hod

Vodočet: 5-10 kubíků (na samotné vodopádky stačí i míň, uvidíte na místě)

Popis: Po nasednutí je klídek, krásná pláň kolem a pohodička. Ale pozor, za chvíli vás čeká nesjízdný 20m vodopád s přenášením. Pak následuje soutěska a pár hezkých míst, vše čisté a na oči jetelné. Po soutěsce stupeň WW3-4 a pak přichází pověstné slajdy. V podstatě na nich platí celou dobu se držet po levé straně (a hlavou nahoře) Slajdy jsou zakončené 4m skokem Svabergfoss, dá se před ním zastavit a případně přenést. Pokud ho jedete, bacha na kámen v dopadu, snažit se boofnout na pravý střed. Následují další krásné skoky a stupně (do 2m) střídané klidnými pasážemi. Spousta příležitostí trénovat boofy. Před dřevěným mostíkem na konci se řeka svažuje a svírá – nejvyšší čas vystoupit a jít omrknout vodopády, které jsou po horních slajdech dalším lákadlem. První má 2-3 metry, spíš takový stupeň, pak vodopád 7 m, další 4m a třetí 8m. Pak následuje 17m, ten jelo jen pár lidí zatím…je fakt vysokej a je tam co zkazit (už zde bylo pár úrazů zad, protože po pár metrech je šutr, který nakopává a zbylých 14m boofujete). No a pak je pátej vodopád, taková zkumavka, asi 5 metrů. A pak rychle ven, následuje X úsek, se silným zablokováním, dalšími vodopády a sifony. Čím máte víc vody, tím je méně času mezi jednotlivými skoky na případné eskymování…

Tip: Je to neskutečně fotogenická řeka. Spát se dá kdekoli v Rondane, je to prostě kouzelnej park.

Mrkněte na článek a fotky z pádlování v roce 2010 za vyšší vody nebo s nižší z roku 2007, případně na video a pár fotek z vodopádů z roku 2008

__________

Další blízké řeky: Sjoa


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: