řeky . abecední seznam . země . oblasti

Informace o řekách, nasedací a vysedací místa, peřeje, zajímavosti, obtížnosti a příklady itinerářů jednotlivých „výletů“ (itineráře najdete v sekci oblasti ). Použité google mapy jsou z veřejné „Kajakářské mapy“ na Kajakar.cz.

Upozornění: info o řekách je ve vývoji! Nikdy nespoléhejte jen na informace z webu, vždy hlavně spoléhejte na sebe!! H2Omaniaks.com (ani kajakar.cz) nezodpovídá za vaše činy ani za vaše rozhodnutí. Pokud na některé z řek zjistíte nějakou změnu, budeme rádi, když nám to napíšete do komentářů u konkrétní řeky (jiné diskuze si prosím nechte k článkům, na úvodní stranu do chatu nebo k pivku, z důvodu přehlednosti budou všechny komentáře „mimo téma“ smazány).

Poslední zařazená řeka:

Store Ula (NOR)

14. 07. 2010; Autor: Rubrika: Řeky

Store Ula, norská lahůdka tekoucí na náhorní plošině v parku Rondane. Ze začátku nevinný potůček uprostřed úžasných plání, pak z ničeho nic spadne o 15 metrů níž nesjízdným vodopádem „Nevěstin závoj“ a zařízne se do skalnaté soutěsky. Hned jak skončí soutěska, naservíruje vám první lahůdku – dlouhé kamenité slajdy. Pak opět relativně klídek a aby toho nebylo málo, na závěr zákusek – fotogenická kombinace různě vysokých sjízdných vodopádů.