Závod Budějovice Praha znovu ožívá

Všechny kdo se závodu zůčastní bezpochyby čeká možnost sáhnout si na dno svých sil (čeká a myslim, že je to nemine), nejlepší a nejrychlejší pak čekají také hodnotné ceny a prizemoney od sponzorů. Celá trať hlavního závodu měří 183 km a pojede se na tři etapy, co etapa, to den.

* 1.etapa České Budějovice – Zvíkovské Podhradí 70 km
* 2.etapa Zvíkovské Podhradí – Skalice 80,5 km
* 3.etapa – krátký závod Slapy – Praha 32,5 km

Komu by se nechtělo pádlovat celých 183 km, může dát “jen” poslední etapu a tzv “krátký závod”. Kateogorie jsou vypsány pro ženy, muže, veterány/ky, juniory/ky na K1, C1, C2, K2 a C2 turisti. Všechny zkoukněte v propozicích závodu.

Více informací o této povedené myšlence se dozvíte na webu akce, kde mimo jiné najdete taky pár zajímavých informací z historie závodu.

Mimochodem,  za kolik myslíte, že tuhle štreku dala nejrychlejší posádka v době, kdy po cestě ještě nebyly žádné přehrady, ale jen volně proudící řeka? V roce 1928 to dala dvojice Černý – Oták za pro mě dost neuvěřitelných 12 hodin a 8 minut! (4 etapy ve dvou dnech)

Musim říct, že mě docela mrzí, že tou dobou jsem ještě v Norsku, asi by mi to jinak nedalo a taky bych si to jel “zkusit”.. :-)

Text připravil podle webu závodu Rodeista

Akce patří do rubriky “podporujeme


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také