Letošní ročník je již sedmým v pořadí a stejně jako v minulých letech je oficiálním Mistrovstvím České republiky.

Organizátoři z agentury SUNDISK připravili i pro tento rok řadu novinek pro závodníky i diváky. Některé z nich prozradil ředitel závodu Martin Bauer ml.: „Od letošního ročníku je možné se Extrem Cupu zúčastnit i ve třech lidech v týmu. Jedná se o „LIGHT“ verzi závodu a účastníci této verze změří své síly na tratích velkého Extrem Cupu, ale pouze v disciplínách – běh, horské kolo a kajak.“ Tuto novinku podle pořadatelů přivítají ti závodníci, kteří měli při sestavování týmů problém zajistit letce v disciplíně paragliding.

Extreme cup 2008


Další novinkou je vložený závod pro diváky – horolezce a sportovní nadšence. „V našem lanovém centru připravíme trať pro paralelní závod dvojic. Půjde o to co nejrychleji překonat překážky v osmimetrové výšce a dostat se bezpečně do cíle. Přihlásit se může každý kdo má sportovního ducha,“ upřesnil Bauer.

Extreme cup 2008


Extrem cup se koná již od roku 2003 a od té doby se jej zúčastnily již stovky závodníků z celé republiky. „V minulých letech se na Extremcupu vystřídala celá řada sportovních osobností, například horolezec Radek Jaroš, paraglidista Honza Škrabálek nebo cyklista Jan Hruška, ostatní závodníci pak mají možnost srovnávat své výsledky s těmi nejlepšími ve svém oboru,“  dodal Bauer.

Extreme cup 2008


Závod se letos koná 20. června, chybět nebude doprovodný program pro diváky včetně večerní open air Afterparty ve velkém stanu na Žluté plovárně. Více informací naleznete na www.extremcup.cz.

Na závěr můžete mrknout na video z loňska. Samozřejmě i letos se na závod chystáme, tak pojeďte taky, je to supr akcička!

Extreme cup 2008 – videoreportáž - movie (5min 42s) Made by Rodeista & Blup (kamera: Rodeista, Maruška; střih: Rodeista, Blup; reportérka: Blup)

Text: SUNDISK s.r.o.

Foto: archiv maniaků


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také