Drsný závod se stejnými pravidly jako má skikros, otestují, kromě desítek přihlášených, i známé sportovní osobnosti – skikrosař Tomáš Kraus, běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Martin Koukal, kajakář a automobilový závodník Ladislav Maroul, skokan na lyžích Roman Koudelka, vodní slalomář Vavřinec Hradilek nebo další z vodáků – olympijský vítěz z Barcelony Lukáš Pollert. Ze slavných jmen společenského života pak svou účast přislíbili – herec Mirek Vladyka, moderátoři Pavel Anděl a Aleš Háma, Petr Urban a řada dalších.

Závodu se může zúčastnit každý, kdo má rád zábavu. O výbavu pro ty, kterým nechybí odvaha, ale kajak a další věci, se přímo na místě postará půjčovna DRONTE.

„Ve Snow Kajak Crossu mají výhodu vodáci, kteří vědí, jak v lodi sedět a líp si poradí s rovnováhou před těmi, kdo jedou jako na bobech. Jako ve skikrosu i tady dochází ke strkanicím, takže tenhle závod právem patří mezi adrenalinové zábavy.“ hodnotí s odstupem Snow Kajak Cross jeho loňský vítěz Vladimír Fořt, přezdívaný Břeh.

Organizátor Seven Days Agency chce letos závod zatraktivnit. Na trati dlouhé 500 metrů přibude v horní části vlásenka, uprostřed pak brzdící bazén. Celkově hlubší by mělo být i samotné sněhové koryto. „Loni nebyl sníh, taky bylo složité trať postavit přesně podle našich představ. Letos taková situace ale nehrozí. Sněhu na horách je dost,“ ujišťuje Martin Kráčalík, šéf celé akce a zároveň ten, kdo novinku v Česku rozjel. Jede se na stejném kopci s převýšením 260 metrů. Nemění se ani doskok do 10 metrů dlouhého a metr hlubokého bazénku. Startuje se po čtyřech. Do dalšího kola postoupí dva nejrychlejší ze skupiny, nejlepší čtyřka se pak potká ve finále.

Povinností všech startujících je helma, vesta, plastový kajak a pádlo. Bezpečnost zůstává pro organizátory prioritou číslo jedna. Na místě bude Horská služba.

S tím, jak se akce v Česku zabydluje, dostává i nové rozměry. Vedle DJ Fluxe, který z Tatrovky V3S, předělané na Jäger bar, roztančí všechny přítomné, nebude letos chybět AFTER PARTY, kde zahrají LIVE dvě kapely – Lucky Losers a LETY MIMO.

Registrace na závod a další info na www.snowkajak.cz, Facebook událost zde.

Program závodu:

9. 00 – 12.00 – registrace, tréninkové jízdy
12.30 – 13.00 – kvalifikace
113.00 – 15.00 – kvalifikace
215.00 – 15.30 – semifinále
15.30 – finále
16:00 – vyhlášení výsledků

Jak akce probíhala loni si přečtěte zde a nebo se nato rovnou podívejte v 20ti minutovém dokumentu České televize (mimochodem, velkou část odvysílaných záběrů včetně těch úvodních dodala maniacká produkce a točili jsme je vodotěsnou odolnou kamerou na helmu VIO POV HD)

Text a foto: Seven Days Agency


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , ,