V pravidlech je jasně řečeno, že jakékoli narušení zakázaného prostoru znamená diskvalifikaci závodníka. To se stalo osudné týmu z Venezuely. Raul Penso měl velkou smůlu. Po té, co pěšky obešel zakázaný prostor se rozhodl, že zbytek kopce sletí na padáku, a i když startoval velice nízko během chvilky nastoupal do značné výšky . Včera foukal velice silný vítr, na který nestačila dopředná rychlost jeho vrchlíku, takže nešťastný  Raul odcouval až do zakázaného prostoru . Po té byl ze závodu diskvalifikován.

RedBull xalps

Startovní pole velice rychle řídne. Obrovské tempo na začátku závodu, kdy nikdo nechtěl vypadnout jako první  pomalu vybírá svou daň. První pro zranění odstoupil Christian Amon, po něm byl vyloučen  Primos Susa po 72 hodinách, pak odstoupil Leone Antonio Pascal ze zdravotních důvodů, další vyřazený byl po 48 hodinách Pierre Carter, který už také nemohl dál, další Ronny Gaijsen, který ušel najednou 100 km a skončil v nemocnici  a Vincent Sprungli, který zachytil sňůrou na padáku o strom a spadl na svah na záda a také skončil v nemocnici. Podmínky pro létání opravdu nejsou ideální o čemž se přesvědčili  Péter Vrabec, který také startoval za silného větru a měl dost tvrdé přistání, naštěstí bez vážnějšího zranění,  Toma Coconea, který musel použít záložní padák po té co se jeho hlavní padák dostal mimo kontrolu. Dopadl na strom naštěstí také bez zranění, ale oba jeho padáky potřebují opravu. Honza je naštěstí rozumný a nepokouší svoje štěstí, takže vytrvale šlape vpřed.
RedBull xalps

Dnes hned ráno se Honza vydal do Passa di Mendola, kam musel vystoupat do 1 363 m tam se rozhodoval kam dál, kde by se dalo odstartovat a letět minimálně k jezeru Lago di Santa Giustina. David mezi tím vyběhl na místo startu  aby vše zkontroloval. V okamžiku, kdy se Honza rozhodoval  zda jít pěšky k jezeru, nebo dojít dvou a půl hodinovou túrou  na start a sletět dolů, vypadalo vše ok. Než se však  dostal  na místo startu, vše bylo jinak a Honza nebyl schopen odstartovat, foukalo přes kopec, takže by musel startovat do rotoru, což každý začátečník ví, že je životu nebezpečné. Nezbývalo nic jiného, než se zase vydat pěšky dolů  a za úmorného vedra dojít co možná nejdále. Teď je něco málo po 22. hodině a Honza stále ještě jde. Zatím je na tom velice dobře co se týká zdravotního stavu i fyzické kondice a krom neodmyslitelných puchýřů a celkové únavy je dobře naladěn a doufá, že zítra konečně prolomí leteckou smůlu a vynahradí si všechnu tu dřinu nádhernými lety. Na zítra je předpověď slibná. David připravil  místo startu poblíž Passo di Tonale, tak teď už nám jen držte palce, ať to všechno klapne a podíváme se na ty Alpy i se shora.
RedBull xalps

Text a foto: RedBull Czech X-Alps Team


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také