Všichni závodníci, jejich doprovod i samotní organizátoři jsou sami překvapeni neuvěřitelným leteckým výkonem Christiana, všichni  kroutí hlavou a hovoří o něm jako o neuvěřitelném talentu paraglidingu.

První je v cíli, pro nás ale závod nekončí. Christian přistál v Monaku 11:24 a od tohoto okamžiku běží   všem ostatním závodníkům limit 48 hodin, než bude závod ukončen. Český tým Honza Škrabálek s Davidem Bzirským se momentálně pohybuje na italsko-švýcarských hranicích (městečko Domodósolo) a soustředí veškerou svou činnost na to, aby se Honza co možná nejblíže přiblížil ose závodu a získal tak nejlepší pozici pro výpočet konečného pořadí.

David, také už značně unaven, neustává v práci a neustále sbírá informace o pozicích ostatních závodníků, snaží se  předvídat jejich taktiku a jejich další pohyb. Mimo jiné zjišťuje aktuální předpověď počasí a podle toho se snaží Honzovi připravit varianty posunu vpřed. Neustále řeší otázku, zda je rychlejší pochod údolím, nebo náročný mnohahodinový výstup na místo možného startu a to ještě s nejistým výsledkem, že se Honzovi podaří uletět pěkný přelet a ne že jen  přistane zpět pod kopcem, odkud vyšel. Létání v Alpách je tak nepředvídatelné a není čas na chyby. Po promyšlení všech variant Honza nakonec volí jistotu a pochoduje dál pěšky.

Je to neuvěřitelné, ale Honza dokáže i po tolika dnech obrovské fyzické zátěže místy běžet, takže Davidovi nedá ani malou šanci na odpočinek. David mu musí být neustále nablízku a být připraven na každý jeho požadavek. Ač je Honza velmi nenáročný, je to velice obtížná práce. Celý den popojíždět s autem, studovat mapu, neustále být na příjmu, zjišťovat obrovské množství informací, prát, vařit, nakupovat, psát příspěvky na oficiální web, fotit, natáčet, hledat nejvhodnější  trasu nebo místa startu, hlídat zakázané prostory, korespondovat s organizátory a další drobné nikdy nekončící činnosti, které nejsou vidět, ale je na nich velice závislý Honzův konečný výsledek.

Jak se klukům vše podaří, to se už brzy dozvíme, zatím prosím držte palce, ještě je trocha času a Honza se snaží dosáhnout na další otočný bod – Matterhorn.

Další aktuální info, fotky a online pohyb Honzy najdete na xalpsteam.cz

text: Radka Svobodová
foto: *David Bzirský *

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také