Užší, strmější, lepší…

Takto zní motto všech účastníků na trati, která je často široká jen několik málo metrů. Atleti ze sebe vydají možné i nemožné a na konci zbyde jen jediný – KAISERKLAMMER 2011

Kaiserklamm Trophy 2011

Kaiserklamm Trophy 2011

8. a 9. dubna zve Klub kajakářů Kramsach nejlepší kajakáře Evropy na “Kaiserklamm Trophy” na řece Branderberger Ache. Tento rok je celá akce plánovaná poprvé jako dvoudenní setkání. První den musí všichni účastníci absolvovat kvalifikaci, ve které se po absolvování dvou sjezdů ve čtyřčlenných skupinách stanoví 64 nejrychlejších závodníků, kteří postupují do finále, které se odstartuje druhý den.

Finalisté se utkají v tzv. “Boater-x” závodě – nové disciplíně, která je nejen diváckým tahounem mezi závody na divoké vodě, ale těší se i velkému zájmu mezi kajakáři. Ve čtyřčlenných skupinách se závodníci vrhnou do zpěněných vod soutěsky Kaiserklamm, která je dlouhá 500m, s převýšením 26m, a patří k těm nejhezčím a zároveň i nejtěžším soutěskám v Rakousku. Do finálové skupiny postupují do dalšího kola vždy jen dva nejrychlejší.

Pro nabuzení správné nálady na finálový den je v pátek plánován společný večer, kde se budou promítat filmy ze světa divokých řek. After Contest Party se odehraje u táboráku za doprovodu živé muziky v Kramsachu.

Další informace naleznete na www.kaiserklammtrophy.com

Olafovo video a Matesa článek z loňska zkoukněte zde u nás.

Akce patří do rubriky “podporujeme

Text a foto: Organizátor


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , ,