Nikdo ovšem netušil, že motor, který vlny pohání, se pomalu, ale jistě chystá vypovědět službu. Těsně kolem poledne, před zahájením samotné kvalifikace vlnobití utichlo a i přes zoufalé pokusy obsluhy se vzpurný motůrek už nepodařilo nahodit. Naštěstí kajakáři jsou parta přizpůsobivá a klidnou vodu, tzv. flat water mají také zvládnutou. Pokrčilo se rameny, shit happens a pokračovalo se podle plánu, akorát na klidné hladině.

Represent King of the Wave - Česlice: Na pláži v Česlicích


Kvalifikace

Do souboje o titul Krále vln (v tomto případě tedy spíš klidné hladiny) se nejdříve pustilo sedmnáct chlapíků.
To, že většina z nich patří do České, ne-li Evropské špičky, bylo znát už od začátku. Napojované sérky triků jely jak na běžícím páse a málokterý závodník si odpustil na závěr své jízdy divácky atraktivní loop, neboli frontflip. Atmosféra díky tomu zatím v Aquapalace sílila, muzika Dj-ů Zeeho a Wenci zaplavovala celé závodiště a speakeři vybuzovali jezdce k stále větším peklům.

Represent King of the Wave - Česlice: Závody v divočině


Asi nejvýraznější postavou kvalifikace byl mladý borec v tričku FReeride.cz – Honza Špindler. Se svojí karbonovou lodí nepochybně vyčníval nad všechny ostatní minimálně o jeden level. I když se hladina nevlnila, dokázal Honza odpíchnout některé rotace tak, že doslova létal vzduchem! Porotcovské tabulky triků se u něj plnily skoro k prasknutí a všem bylo jasné, že tenhle týpek je naprosto jasným favoritem.

Represent King of the Wave - Česlice: Kajaková škola


Kajaková škola

Po našláplé kvalifikaci přišly na řadu slíbené soutěže o věcné ceny partnerů závodu a všemi očekávaná kajaková škola pro návštěvníky aquaparku. Za asistence profíků bylo možno vyzkoušet nejnovější modely freestylových kajaků a pokud jste se nebáli, fundovaní instruktoři pomohli naučit nejedno dítko třeba legendárního „eskymáka“.

Represent King of the Wave - Česlice: Kajaková škola


Kajaková škola se pěkně rozjela a zájemců jen přibývalo. Nicméně čas byl neúprosný a muselo se pomalu začít rozjíždět finále těch nejlepších.

Finále ženy

Ještě před tím ale bylo potřeba dát prostor příslušnicím něžného pohlaví. Holky se v rámci Represent King of the Wave vrhly rovnou do finálových bojů. Na to, aby ukázaly porotě i divákům to nejlepší, měly každá dvě cca minutové jízdy. Předvést nadupané triky na klidné vodě muselo dát holčičkám přeci jen pořádně zabrat, ale všechny se s tím popraly statečně a dokázaly všem přítomným, že tahle atraktivní vodácká disciplína není jen pro statné borce!

Represent King of the Wave - Česlice: Vítězka ženské kategorie - Kateřina Migdauová


Angela Körbervá předvedla moc pěkný styl a s 56 body obsadila nakonec 3. příčku. Druhou pozici vybojovala Lenka Borovičková se 120 body a královnou dne se stala bezkonkurenčně Kateřina Migdaulová s 250 body.
Všem dámám gratulujeme.

Finále mužů

Po ukončení finále dam, pokračoval Represent King of the Wave finálovými jízdami mužské kategorie. Do finále se po rozhodnutí poroty kvalifikovalo deset borců. Našli jste mezi nimi například jednoho z organizátorů, věčně usměvavého Jirku „Kopečka“ Kopečného, Martina Bětíka, tátu se synem Bubníkovi, kteří se vyžívají v nestandardních pokrývkách hlavy. Pan Bubník nastoupil v hokejové a synátor v hasičské helmě. Do finále se dostal také supervizor kajakové školy obchodu HG sport Martin Kučera, dále pak Jirka Langer, Ondra Křivánek, Karel Bouchal, Vojta Hejtmánek a z prvního místa postupoval favorizovaný Honza Špindler.

Represent King of the Wave - Česlice: Vítez mužské kategorie - Jan Špindler


Ve finále šlo opravdu o všechno! Jak by také ne, když byly ve hře prizemoney, foťák a tiskárna Canon, hromada cen od Representu, HG sportu a dalších, což na freestyle kajakových kláních u nás nebývá až zase tak časté.

Během finále ze sebe všichni rajdři vydali to nejlepší, což se hodně zobrazilo na finálovém pořadí. Pořadí z kvalifikace se stalo pro mnohé minulostí a tabulka zažila obstojnou „perestrojku“. Na koho si však nikdo nepřišel, byl opět Honza Špindler, který jel finálové jízdy naprosto čistě a s bonusy pro obecenstvo. S triky jako je Cartwheel, Splitwheel, Space Godzila, Tricky Woo, Felix a několika loopy (front flipy) s přívlastkem „huge“ měl jasně vyhráno. Porota jeho výkon ocenila neuvěřitelnými 957 body! Za Honzou Špindlerem se umístil druhý Honza Bubník v hasičské helmě s 732 body a třetí Jirka Langer jich dosáhl 587.

Represent King of the Wave - Česlice: Kajaková škola a zorbování.


Soutěže a vyhlášení

Po finále dostal opět zelenou doprovodný program a ani o soutěže nebyla nouze. Opět si mohl každý zájemce vyzkoušet na vlastní kůži jaké to je sednout si do kajaku a přesvědčit se, že jsou to mršky zvrhací a že získat titul King of the wave není žádná legrace. Ostatní testovali aquazorbing, nebo se nechali v zapůjčeném kajaku zvěčnit fotoaparáty značky Canon. Komu došla energie, mohl ji hned dočerpat z nápoje Monster drink, který nabízely během závodu hostesky.
Po několika rozhovorech pro média se pomalu ukončil doprovodný program a přešlo se k slavnostní ceremonii, která de facto uzavřela závodní část dne.

Represent King of the Wave - Česlice: Vítězové mužské kategorie


Po předání cen a potlesku borcům se přihlásila o slovo dvojice Djů a mobilní bar Aquapalace se super Cuba libre v akci. Aquazorbing se opět rozjel na plné obrátky a děti mohly znovu získat nějaké ty ceny při dechberoucích závodech nafukovacích kosatek…

Co říci na závěr? Myslíme, že kajaková akce Represent King of the Wave i přes absenci vln splnila svůj účel. Ukázala lidem tuto atraktivní vodáckou disciplínu v netradičním prostředí a posunula tak rodeovou scénu alespoň o krok dopředu. Podle referencí závodníků, ale i diváků se závod velmi líbil a všichni na něj budou vzpomínat moc rádi.
Tak zase někdy s kajaky u bazénu nashledanou!

Poděkování sponzorům:

Celou akci partnersky a produkčně zastřešil Represent clothing s oblečením pro nejlepší závodníky. Aquapalace Praha zapůjčil svůj největší aquapark v ČR, Značka Canon se postarala o bezva workshop, HG sport o kajakovou školu a spoustu cen pro závodníky i diváky. Stejně tak i Crocs podaroval závodníky jejich super plážovou obuví.

Všem tímto mnohokrát děkujeme!

..a Medialním partnerům:
FReeride.cz/surf
Hydromagazin
Represhop.eu
Partyplanet.cz
Studentpoint.cz
Óčko
Maxim
Cnawr.cz
Díky!!!

Text: Kopeček

Foto: Břeh


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také