Na startovní listině jsou už teď víc než tři desítky registrovaných týmů. Kromě amatérů, kteří se nebojí sáhnout na dno svých sil, se tohoto extrémního sportovního klání účastní i řada slavných sportovců, jejichž počet se každým rokem navyšuje.

Nástrahami Adrenalin Cupu si už loni úspěšně prošel špičkový skikrosař Tomáš Kraus. Tehdy svoje kvality otestoval v prudkém stoupáku na horském kole, letos bude v týmu Nutcase bojovat na kajaku na posledním úseku závodu. „Kajak mě lákal už dost dlouho. Loni jsem zkusil kolo, takže teď byl logicky na řadě. Byl jsem trénovat s Michalem Novotným, který mě učil eskymáka. Teď můžu zhodnotit svoje šance a musím říct, že to zatím vypadá, že moc velké nejsou,“ s úsměvem rozebírá svoji vodáckou přípravu Tomáš Kraus.

Ve stejných barvách jako Kraus se objeví i běžec na lyžích Dušan Kožíšek a snowboardkrosař Michal Novotný. Ani pro ně nebude závod v Ostravici žádnou novinkou. Jen Novotný si pro letošek vyměnil svou roli s Tomášem Krausem a koncem měsíce to bude on, který si vyzkouší vyjet Lysou Horu na kole. Kdo tenhle silný trojlístek doplní na padáku, není zatím jasné.

Také nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka, pro letošek nejlepší český zástupce své disciplíny, se v Ostravici představí na horském kole. V týmu bude spolu s běžcem na lyžích Alešem Razýmem, tehdejším mistrem světa do 23 let, který v Beskydech celou štafetu rozběhne.

Proti borcům, pro které je kolo jen součástí přípravy na jejich vlastní disciplíny, nastoupí na třetím úseku extrémního závodu čtyřčlenných štafet i profesionální bikeři. 35kilometrovou trať si letos poprvé vyšlápnou Milan Spěšný, Jan Skarnitzl a Marek Raufhus.

Na předávku od padáčkáře, který by měl přistát na fotbalovém hřišti v Ostravici, bude čekat taky špičková česká bikerka Tereza Huříková, která se letos jako jediná Češka v rámci závodu Světového poháru probojovala do elitní desítky. Adrenalin Cup zná už z loňska. „Je to zajímavé propojení naprosto odlišných sportů. To přináší zajímavá setkání, konfrontace toho, co jednotlivé sporty obnáší. Dělám individuální sport, takže je pro mě příjemnou změnou závodit nejen za sebe, ale za celý tým. Zvlášť se mi líbil mokrý kořenitý sjezd, to byl opravdu adrenalin. Termín závodu se znovu trefil do doby, kdy jsem výjimečně doma a připravuju se na další sérii bikových svěťáků, které se budou konat za mořem. Adrenalin Cup zařadím pro zpestření tréninkového bloku. Bydlím totiž za kopcem,“ říká Terera Huříková.

Huříková ale nebude jedinou ženou, která se vydá na trať extrémně obtížného závodu. Kromě kompletního amatérského týmu, to bude ještě vodní slalomářka a dvojnásobná olympijská medailistka Elena Kaliská ze Slovenska, která zůstane u své disciplíny, a polská běžkyně na lyžích Paulina Maciuszeková, šestá z olympijských her ve Vancouveru 2010 ve štafetě 4x 5 km. Pro obě zahraniční závodnice bude závod v Ostravici premiérou. „O Adrenalin Cupu jsem se dozvěděla od Dušana Kožíška na letošních závodech v Oslu. Těším se, že tam potkám nové lidi a zažiju nějaké dobrodružství. Celý život běhám po horách sama a nikdy jsem neměla příležitost vyzkoušet si nějaký běžecký závod. Letos jsem se navíc stala částí Salomon Running týmu a tak doufám, že je budu v Beskydech dobře reprezentovat,“ těší se na Moravu Polka Maciuszeková.

Na běžeckém úseku se představí taky česká reprezentantka z OH ve Vancouveru, běžkyně na lyžích Eva Skalníková. Do závodu se pod odborným vedením aktivně zapojí i tři týmy složené z dětí z dětských domovů v Žatci, Hamru na Jezeře a sluchově postižených z Valašského Meziříčí.

Program v Ostravici začíná už v pátek 24. 6. Warm Up Party, OCG Gril Party a Open Air koncertem, kde zahrají kapelky Airfare, The Cornflakes a DJ Friky. V sobotu se po slavnostním zakončení diváci můžou těšit na SKY exhibici akrobata Tomáše Ledníka, Parkour, freerunning show, Skimboarding, lanové aktivity s novinkou Powerfan a spoustu další zábavy v Radegast městečku. Program zakončí Open Air koncert  After Party – CHARLIE STRAIGHT, kapely Vladimír Cirkus a Sto zvířat a na závěr znovu DJ Friky.

V rámci doprovodného programu by měl přímo do centra dění přistát, se svým motorovým paraglidem Miroslav Oros. Borec, který se v rámci projektu XCzech pokouší na cestě, která křiţuje 50 dětských domovů, za 90 dní překonat rekordních 9000 kilometrů. „Posláním mé cesty je na mém vlastním příkladu ukázat dětem, že má smysl dávat si cíle, překonat překážky a cíle dosáhnout,“ vysvětluje Oros.

V rámci Adrenalin Cupu proběhne i závod pro drsné chlapy Radegast Beskydský Šerpa. Registrace možná na www.adrenalincup.com a www.radegast.cz.

Adrenalin Cup 2011 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, za podpory Povodí Odry a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.

Propozice závodu:

Běh do vrchu 16km – převýšení 1145m

Paragliding 5,5km – převýšení 925m

Mountain bike (MTB) 34,5km – převýšení 1430m

Kajak 5km – převýšení 65m – 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com, kde je moţné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci.

Start závodu: sobota 25. června 10.00 – fotbalové hřiště Ostravice. Předpokládané ukončení závodu: sobota 25. června 13.45 – fotbalové hřiště Ostravice.

Autor: Tisková zpráva pořadatelů

Akce patří do rubriky podporujeme.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)
Přečtěte si také

Tags: , ,