Druhý skončil tým Opavanet/Salomon Run/NUTREND, třetí místo obsadil Eurofoam Celtex. Lysá hora v Beskydech letos ukázala, jak dokáže čarovat s počasím. Nad Ostravicí se za pár hodin vystřídalo slunce, déšť i kroupy. Rekordně obsazený závod (56 týmů), který v sobě ukrývá čtyři disciplíny – běh, paragliding, MTB a kajak, rozběhl skvěle Robert Krupička, český reprezentant v běhu do vrchu, když se za tým Opavanet/Salomon Run/NUTREND dostal na Lysou horu v čase 1:08:50. Těsně za ním doběhl Roman Skalský z týmu Radegast a Jiří Voják, který běžecký úsek loni vyhrál – oba skvělí čeští vrchaři. Výborně se ale dařilo i triatlonistovi Janu Kubíčkovi, který na Lysé hoře předával jako šestý.

„Na to, že nejsem běžec – specialista se mi běželo dobře,“ vyhodnotil závod Kubíček. „Je to prostě něco jiného, než když člověk jezdí pořád na ty samé závody. Tady to musí vyjít všem čtyřem. Většina z nás dělá individuální sport, ale tady to musíte spojit v celek. A to počasí? To tomu dodalo ten správný adrenalin,“ dodává.

Pořadím po první disciplíně zamíchali padáčkáři, kteří se znovu po dvou letech spustili dolů z Lysé hory. Nepříjemný déšť pak zkomplikoval průlet na pět a půl kilometrovým úsekem asi polovině startovního pole. Tomáš Ledník, špičkový český paraglidista a basejumper, vítězstvím ve své disciplíně v čase 0:12:07, posunul svůj tým o tři příčky nahoru.

Jan Škarnitzl

Jan Škarnitzl

Parádní stíhací jízdu pak předvedl Jan Škarnitzl, nadějný český biker, kdyţ se na Lysou horu dostal v čase 1:33:16. „Byl to pořádný extrémní závod. Na kole byla celkem zima a špatná viditelnost, ale neklouzalo to víc než oproti včerejšímu tréninku. Pro mě je to zpestření sezony, moc se mi to líbí, říká zimou rozklepaný Jan Škarnitzl, který předával vodnímu slalomáři Lukáši Kubričanovi.

Vítězný tým Opel

Vítězný tým Opel

„Nakonec se nám tu ztrátu, kterou jsme v průběhu závodu nasbírali, podařilo stlačit a vyhráli jsme,“ popisuje týmový výkon Kubričan, skvělý český kajakář, který si těsně před startem vlastnoručně zašíval svoji „šprajdu“. „Bylo skvělé, že se letělo, konečně si všichni z týmu zazávodili. A myslím, že právě ten padák byl pro celý závod rozhodující, dodává Kubričan.

V extrémně náročném závodě se představily i čtyři ženské týmy. Nejlíp si vedl tým Ethnic Sport Girls – Polka Paulina Maciuszeková, padáčkářka Barbora Šahánková, bikerka Tereza Huříková a kajakářka Kateřina Vacíková.

Ve spolupráci s Nadací Táta a Máma a Fondem sportovců se do extrémně náročného závodu zapojily taky dva týmy složené z dětí z dětských domovů v Ţatci, Hamru na Jezeře a taky čtveřice neslyšících z Valašského Meziříčí. Obrovskou pozornost na sebe strhlo taky kvarteto s názvem Senioři Beskyd ve složení Jiří Cupek, Wiezner Květoslav, Szlonc Vlastík, a Kappel Jaroslav. Nejstaršímu členovi, kajakáři Kappelovi je neuvěřitelných 71 let.

V rámci Adrenalin Cupu proběhl v Ostravici taky 3. ročník závodu pro drsné chlapy – Radegast Beskydský šerpa, ve kterém letos ostrým startem odběhlo směrem na Lysou horu celkem 51 odvážných čtveřic. S 50 litrovým sudem piva vážícím 65 kilogramů, umístěným ve speciální šerpské krosně, se na nejvyšší beskydský vrchol nejrychleji dostal tým Chlapci z Tatier čase 1:39:19. Za dokonalou týmovou práci si vysloužili 400 piv Radegast a speciální pohár ze sklářské dílny Aleše Zvěřiny.

Závod Beskydský šerpa

Závod Beskydský šerpa

Ve stále víc populárním závodě se představil i tým zkušených horolezců Leopolda Sulovského, Davida Fojtíka, Miloše Palackého a Viktora Beránka. Dva z nich – Sulovský a Fojtík, kromě Lysé hory, pokořili v minulosti taky nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Chůze se sudem piva na zádech byla ale premiérou i pro takhle ostřílené borce.

Adrenalinový odvaz odstartoval v Beskydech už v pátek Warm Up Party, kdy po exhibici AGang Teamu na funboxových překážkách, zahrály na zahřátí kapelky Airfare, The Cornflakes a už tradičně i DJ Friky. Pestrý doprovodný program pokračoval i v sobotu v Radegast městečku. Návštěvníky pobavil Parkour, freerunning show a Skimboarding. Už jako čerstvý vítěz Adrenalin Cupu a mistr republiky se ve své SKY exhibici znovu prolétl oblohou Tomáš Ledník.

V Ostravici se letos zastavilo taky tzv. Oranžové kolo nadace ČEZ, jehož prostřednictvím mohli přispět ti, co se ve stanoveném limitu pokoušeli na speciálním kole ušlapat, co nejdelší vzdálenost. Z Ostravice tak putuje do fondu Nadace Táta a Máma a fondu Linie radosti asi víc než 100 tisíc korun. Krátce po setmění by měl v rámci projektu X- Czech na hřišti v Ostravici přistát taky Miroslav Oros, čerstvý držitel světového rekordu v přeletu na motorovém paraglidu. Ve středu na trase ze Dvora Králové do Chocně se stal jediným člověkem na světě, který přeletěl 900 km za 90 dní. Při své cestě křižoval mezi 150 dětskými domovy. Závěr sportem nabitého dne má patřit sérii Open Air koncertů After Party, kapelám Charlie Straight, Vladimír Cirkus a Sto zvířat.

Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky závodu včetně výsledkové listiny Adrenalin Cupu a závodu Radegast Beskydský šerpa a v sekci PRESS i vybrané fotografie v tiskové kvalitě.

Text a foto: tisková zpráva pořadatelů (Seven days agency)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , ,