Tradice závodu sahá až do 20. let minulého století, v letošním roce je 90. výročí prvního uskutečněného závodu na této trase.

V letošním roce se na start hlavního závodu postavilo 37 lodí různých posádek a tvarů. Na start doplňkového – krátkého  závodu, který víceméně kopíruje trasu poslední etapy, se postavilo 22 lodí.

Za slunečného počasí víkendových dní bylo již od prvních kilometrů zřejmé, že se o celkové vítězství utká dvojice kajakářů Ježek s Mojžíškem.

Závod se nakonec rozhodoval až sprintem v posledních metrech, kde po 180 km pádlování byl nakonec o půl lodě vpředu Petr Mojžíšek z USK Praha a obhájil tak loňské prvenství.

Třetí do cíle dorazil Vladimír Vik ze Sokola Černošice. V kategorii C2 turistů byl také od páteční etapy tvrdý boj o každou vteřinu. Loňské vítězství nakonec obhájila posádka Dukly Praha Vratislav Odvárko s legendárním borcem Jirkou Vrdlovcem.

Druzí přijeli Otakar Venta se Stanislavem Hamákem, kteří rozhodli souboj o druhé místo přeběhem přes kopec Kolna, kde získali rozhodující náskok na dvojici z Prosportu Olomouc Herzána s Vlčkem. Možnost přeběhu kopce mezi Slapskou přehradou a Štěchovicemi byla do závodu zařazena v novodobé historii vůbec poprvé.


Znamená to 4,5 km běhu s lodí na rameni přes kopec lesem, kterým se ovšem zkrátí trať o 11 km na vodě a časově lze tímto získat něco přes čtvrt hodiny. Většina borců na čelních pozicích přes Kolnu běžela.
V krátkém závodě zvítězil Jakub Adam před Janem Andrlíkem, oba z Dukly Praha, třetí příčku obsadil Radim Junek z USK Praha.

Letošního ročníku závodu se zúčastnili také zahraniční borci ze Slovenska, Bulharska, Ruska a Austrálie. Během závodu panovalo krásné, až skoro příliš teplé počasí a organizace proběhla bez problémů.

Více informací, mnoho o historii závodu  a výsledky 30. ročníku na:  www.budejovicepraha.cz


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , ,