Tasmanský čert - Tasmánie 2010 Každopádně jsem se před východem vzbudil a donutil se vylézt ze spacáku, připravit kameru na stativ a fotit. A rozhodně to stálo zato!

Slunce vylezlo přesně mezi těma dvěma ostrovy v dálce. Takový štěstí že budeme mít jsem teda fakt nečekal. Kdybychom hledali kempovací místo tak, aby východ nám vycházel nad moře, určitě bychom tohle nenašli.

Východ slunce nad Freycinet National Park, už leze, a trefilo se přímo mezi ostrovy!


Zkoušel jsem různý možnosti focení a položit foťák se prostě nedalo, takže z toho vznikla hromada takových a ještě dalších fotek. Opět se začala ozývat baterka, párkrát jsem na ní dýchnul a zase jí to ještě na pár fotek pomohlo, tady se prostě krotit nešlo :)

Ještě když k tomu zapózujou vlny, je to skvělá podívaná


Při snídani jsem zjistil, že většina z nás tenhle úžas sledovala. Když jsme dosušili věci a dovyklepali písek ze všeho, vyjeli jsme dál směrem na národní park Freycinet, což je poloostrov, jehož kousek byl tady naproti nám (na fotkách ten levej

Tasmanské pobřeží


Freycinet je národní park ležící na východním pobřeží Tasmánie a rozkládá se na poloostrově Freycinet Peninsula (nečekaně), na ostrově Schouten Island a pokračuje taky kousek po pobřeží ještě. My vyrazili na tu část na poloostrově, kde je hned několik poměrně vyhlášených a všemi chválených treků.

Ještě jeden východ slunce a končim


Nakonec jsme vybrali i z časových důvodů kratší okruh přes vyhlídku a přes pláž Wineglass Bay, která údajně patří mezi 10 nej pláží na světě. No, kdo by to nechtěl vidět, žejo.. Už na parkovišti u výchozího místa na treky bylo jasné, že Freycinet je hodně oblíbený. Ze začátku bylo i poměrně dost lidí, ale největší část z nich naštěstí šla právě pouze na vyhlídku na tu úžasnou pláž.

Jedna z 10 nejkrásnějších pláží světa - Wineglass bay. Teda prej jedna z nej..


Právě i k této vyhlídce vede připravená cesta, dál už jsme pak pokračovali po pěšině bez zástupů lidí. Vyhlídka samotná, byla fajn, výhled přesně tak jak to je na všech pohledech a prospektech s touhle pláží, i já jsem si samozřejmě udělal fotku jako všichni ostatní. Škoda ale, že nebylo odkud vyfotit tu vyhlídku, protože se na ní skoro čekala fronta a vládlo na ní hotové foto šílenství všech turistů… No, hnus velebnosti.

Trek na poloostrově ve Freycinet NP


Napsat o nějaké pláži, že patří mezi 10 nej na světě je jednoznačný návod, jak lidi naprosto zlbnout a zbláznit. Muj názor na tu pláž, i když jsme na ní pak došli, je takovej, že byla hezká, to rozhodně. Ale v Tasmanově národnim parku na Zélandě na seakajacích takových a i podstatně hezčích a menších pláží jsou desítky. A můžete si najít prázdnou, jen pro sebe.. Což na Wineglass Bay uplně prázdno teda nebylo. Samozřejmě i v Tasmánii určitě jsou jiné, písečné a hezčí. Ono, těžko hodnotit, která je „hezčí“..

Výhledy tu špatný nejsou, to ne..


Dost bylo nejkrásnější pláže, z té jsme nás čekaly ještě asi 3 hodiny chůze zpět na parkoviště, protože jsme se nechtěli vracet stejnou cestou jako jsme přišli a kudy chodí právě většina lidí. Tady už jsme šli v podstatě sami.

Křoví pankáč - nebo odborně


Večer nás ještě čekal přejezd směrem k Launcestonu, protože už zítra, 26.2. letíme všichni, teda skoro všichni, pryč z téhle úžasné země. Jeli jsme přímo na konkrétní místo, který jsme s Matějem vyhlídli během „čekání“ na rafty, k řece, kde se dalo spát i rybařit a nebylo to už moc daleko na letiště.

Věřte nebo ne, tady, poslední den, se Matějovi podařilo vytáhnout pár ryb. Ale jen celkem malých. I tak ale chutnaly. Dokonce jedna, kterou pustil, protože byla moc malá se nechala chytit ještě jednou. Tak tam ty rybky byly ochotný a chtěly nám udělat poslední den radost.

Příštím dílem se ještě stále nevydáme domů, ale vyjde slibovaný článek o Overland treku, potápění, … a víc neprozradim! Tentokrát ve čtvrtek nebo možná o chlup později :-)

Text a foto: Rodeista

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také