Takhle to u nás u benzínek nevypadá :-)

Takhle to u nás u benzínek nevypadá :-)

Čas šel dál a my o dalším volnu mezi raftováním vyrazili do jižní části parku Rondane, popádlovat s Michalem, Ančou, Betkou, Vojtou a Otou na Atnu a na Follu. Protože ostatní řeky měly bohužel moc málo vody. Spíš to byla taková turistická záležitost s úžasnýma krajinkama všude kolem. Trochu taková norská Šumava :-)

Na Atně se střídaly úplně klidné úseky a jezera s pár těžšími místy a přejkovými úseky

Na Atně se střídaly úplně klidné úseky a jezera s pár těžšími místy a přejkatými úseky

Do popisů řek a konečně i do kajakářské mapy to všechno postupně začneme doplňovat, akorát se těch činností po návratu nahromadilo nějako víc ;-)

Po Atně jsme ještě popádlovali na Folle, ta je o něco těžší než Atna, taková WW2-3, ale taky hodně pohodová a krajinková záležitos. Obě by šly i na náfučkách (kromě jednoho místa na Atně).

No a když už Rondane, tak taky ještě jednou Store Ula v severnější části parku, ovšem proti minule s hoodně nízkou vodou.

Kuba si letí ze skoku na konci slajdů

Kuba si letí ze skoku na konci slajdů

No a o jednom z posledních volných dnů jsme vyrazili už tak nějak tradičně k jezerům Gjende a Bessegen. Právě z jezera Gjende vytéká „naše“ Sjoa. A mě trošku začalo bavit fotit panorámata :-)

Pohled z hřebenu na jezero Gjende

Pohled z hřebenu na jezero Gjende

A v tomhle si tam bydlej…no, nebejt tam taková temná a nepříjemná zima (prej), tak bych si to asi i nechal líbit. Co říkáte?

Škoda, že jezdit do Norska na chatu je trochu z ruky ;-)

Škoda, že jezdit do Norska na chatu je trochu z ruky ;-)

Letos zase i z Norska chystáme nějaký hejbací obrázky. Ono právě toho stříhání se taky teď nějako nahromadilo trochu víc – Tasmánie, Budějky-Praha, Norsko a teď o víkendu ještě přibydou Čerťáky, hehe. Letos jsme v Norsku měli naprosto neuvěřitelné počasí, po ránu sice občas mrazíky uměly být, ale za celou dobu nám hodně lilo jen asi třikrát. Což ale bylo znát i na vodnim stavu Sjoy, letos se nám ani jednou nestalo, že by byla voda tak vysoko, že by se nesmělo raftovat.

Chystáme i pár videí a filmek o Sjoe, ale pššš

Chystáme i pár videí a filmek o Sjoe, ale pššš

Tak milé Norsko, zase za rok AHOOOJ!

Výlet uskutečněn díky práci (raftování) na řece Sjoa pro CK Smart travel.

Foto: Rodeista, Grázl, úvodní fotka Michal


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)



Přečtěte si také

Tags: , , , ,