Ani nevím, jestli je to chyba úplně všech Windows, každopádně tenhle problém mělo podstatně víc lidí (dle dotazů v anglických diskuzích i na Microsoftím webu – zatím bez oficiálního vyjádření…). Chystal jsem další DVD s videi fotografické školy, kterou natáčí Maniacká produkce ve spolupráci s Ondřejem Neffem a firmou Aaron. Po přeinstalovávání PC a nové instalaci nových woken 8 mi ale chyběl font, který jsem použil v minulé sérii v menu DVD. A tím se rozjel kolotoč zjišťování, pátrání a řešení, proč to nefunguje.

Při pokusu o normální instalaci fontu vyskočí chybazařízení není připraveno„. Ale nikde ani zmíňky, co bych měl udělat, aby se zařízení na nový font připravilo… Ani zkopírovat font mezi ostatní není možné, opět stejná chyba. Takže co s tím? Do té zakázky prostě potřebuji použít ten samý font jako minule.

Po internetu je pár videí i návodů, které radí, jak font nainstalovat. Ale klasicky – takže bez téhle chyby. Pokud se vám tedy děje to samé, je potřeba přepnout PC do nouzového režimu (tzv safe mode) a v tom instalace fontů funguje. A zde jsem narazil na další problém - jak dostat Windows 8 do nouzového režimu? Klasicky to totiž nejde, jako to bylo v dřívějších verzích. Ale není to těžké, návod naleznete na webu microsoftu v češtině zde a v angličtině zde (pro aj verzi W8). Povedlo se a jste v nouzovém režimu? Tak teď už font v klidu nainstalujete, pak stačí znova restartovat a jste zase zpět. I s novým fontem… Hurá! :-)

A na závěr drobná reklama – tvorba webových stránek a úpravy fontů, foto a video produkční službynatáčení reklamních videí, produktových a image klipůzvučení koncertů či konferencí, překladatelské služby, nafocení fotografií pro Váš web atd, nafocení nebo natočení akcefotoobrazy do bytu i kanceláře. Více informací  na www.production.h2omaniaks.com (případně foto-reference na www.foto-tom.cz)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , ,