Letos poprvé bude festival dvoudenní a bude se konat 4. září na Praze 5 a 5. září na Praze 4. Přes 500 sportovců a dvacet sportovních disciplín se představí v podobě mnoha závodů a exhibic. Mnohé sporty si navíc budou moct návštěvníci vyzkoušet i na vlastní kůži.


Festival JoyRide je jedinou akcí v Čechách kde vstupné je zdarma, parkování je zdarma a ceny občerstvení jsou běžné. Festival děláme na podporu sportu a ukazujeme jak se dá trávit volný čas,” říká zakladatel festivalu JoyRide Lubor Kos.

Návštěvníci se budou moci seznámit s řadou sportovních hvězd. V FMX Areně budou létat vzduchem Petr Pilát, Petr Kuchař nebo Ondra Záruba, mladé naděje freestyle motocrossu devítiletý Matěj Česák a jedenáctiletý Zbyněk Kobián nebo jezdci na pitbike Tomáš Bárta a Radek Bílek. Pouze s berlemi se bohužel zúčastní dvojnásobný vicemistr světa Libor Podmol, který si před dvěma týdny polámal nártní kůstky.

Novinkou letošního ročníku, která bude zároveň jedním z největších lákadel bude exhibice streetfightera Pepy Sršně Šilera. Extrémní jezdec a držitel několika světových rekordů ve stuntridingu potvrdil svou účast na JoyRidu, kde předvede tři své unikátní show, při kterých se tají dech.


COOL BreakDance arena bude hostit jeden z největších battlů v Čechách. Již dvakrát byl battle na JoyRide vyhlášen jako nejlepší breakdance akce sezóny. Přijedou taneční skupiny z celé České republiky a bude vidět špičkový breakdance a streetdance.

Freestyle BMX contest bude ve větších rozměrech než Mistrovství ČR v tomto sportu a opět se ho zúčastní ti nejlepší jezdci v čele s dvojnásobným mistrem světa Jenym Valentou. Freestyle BMX contest bude navíc doplněn i o závod ve stále populárnějším freestyle MTB.

Stejně jako v loňských ročnících si samozřejmě mohou užít adrenalin i na vlastní kůži. Hlavním lákadlem jsou bungee aktivity v podobě katapultu, skoku, ale i volného pádu, vyzkoušení paintballu nebo let vrtulníkem.


Tento krátký výčet je jen zlomkem toho co diváci zažijí a uvidí nebo si vyzkouší. Věříme, že přijde přes 20.000 diváků na největší ročník festivalu JoyRide v jeho šestileté historii.
Tomu jsme přizpůsobili i line-up. Historicky největší totiž bude i počet koncertů. Za dva dny festivalu se představí celkem 15 kapel a několik DJs. Hlavními taháky budou určitě Sunshine, Clou, Navigators nebo Cocotte munute z kytarového žánru. Pro příznivce hip-hopu vystoupí například Nakscrew nebo Nironic, v Cool Zone zahrají DJs Tráva a Yannick.

joyride_festival

Další informace najdete na JOYRIDE.cz – sekce FESTIVAL.

Lukáš Kosprt
média manager JoyRide

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také