Letošní ročník festivalu JoyRide.cz, který je oficiálně nazván podle nového stejnojmenného sportovního portálu se uskuteční tradičně první zářijový víkend. I tentokrát čeká na návštěvníky několik desítek sportů a několik stovek sportovců, včetně několika mistrů republiky, ale i mistrů Evropy a světa.


Právě počtem sportovních disciplín, zúčastněných sportovců a počtem návštěvníků se festival JoyRide.cz řadí k největším sportovně hudebním festivalům na světě. Loňských 25 sportovních disciplín, jejich 350 účastníků a 18 tisíc návštěvníků pasuje festival Joyride.cz k takovým akcím jako freestyle.ch, Dew Tour nebo legendárním X-Games. „Letos jsme se rozhodli i přes finanční krizi udělat festival JoyRide.cz dvoudenní, protože jsme prostě zjistili, že takové množství sportovních disciplín a sportovců už se nedá na jednodenní akci představit,“ říká prezident festivalu JoyRide.cz Lubor Kos.

V pořadí šestý festival JoyRide.cz by měl hostit 20 sportů s účastí neuvěřitelných 500 sportovců. Návštěvníci se mohou i tentokrát těšit na exhibici stále populárnějšího freestyle motocrossu, ostrý contest freestyle bmx na té nejlepší úrovni, skateboarding nebo breakdance battle. To je jen malý výčet toho, co na návštěvníky festivalu JoyRide.cz čeká. O nejlepší borce v jednotlivých sportovních disciplínách přitom nebude nouze. Zárukou jsou prize money v hodnotě 100 tisíc korun.

Cílem letošního ročníku festivalu JoyRide.cz je opět představit široké veřejnosti adrenalinové a netradiční sporty, se kterými se jinak mohou jen obtížně setkat.

Lukáš Kosprt
PR festivalu JoyRide.cz


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také