… z Dívčích hradů 3.11.2007. Co tady? Kupa fotek a nějakej ten textík z tohodle závodu :-)
SK Zlíchov logo

Výsledky, článek a pár dalších fotek bude brzy na webu pořadatelského oddílu.

Běh o koláč panny z dívčích hradůTeď už ale k běhu:

Fotogalerie/Fotogallery

“Každý správný motorkář se budí klaksonem své roztomilé motorky, TÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ okamžitě ještě se zalepenýma očima nastartuje svého čopra VRRRR a do toho si troubí TÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ a troubí TÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ a…” Naštěstí už mě tenhle budíček vytrénoval natolik, že ho stihnu zamáčknout během prvního “TÚÚ…”, protože ač se to tady nezdá, je to sakra nahlas a vzbudí to i mrtvýho (!). Pak ještě se zalepenýma očima pohlédnu z okna, všude světlo, sakra, nespletl jsem se, musim ven.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


Je to tu. Den, kdy ráno v posteli je mi tak krásně, dopoledne během závodu omdlévám, odpoledne se nemůžu pořádně nadechnout, nemůžu se moc hýbat a kašlu jak tuberák a večer? To půjdu v klidu umřít tam, odkud jsem ráno natěšeně vylezl. Všichni co běhají to bezpochyby znají. Momentálně jsem někde mezi fází odpolední a večerní, akorát že sedim u PC a píšu.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


Dejme tomu, že vás nezajímá jak si čistim zuby a snídám a dokonce ani to, jak jedu do loděnice tramvají. Sešlo se celkem dost lidí, registrovaných do závodu bylo asi 150. Pro neznalé této akce, účastnících se členů oddílu je rok od roku míň, letos tak 10. Asi ostatní stárnou, dostávaj rozum, nebo nevim co se jim děje. Zbývajících 140 lidí jsou tedy jiné oddíly a jedinci.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


Než se 150 lidí zaregistruje, to samosebou chvíli trvá. Kolem jedenácté dopoledne se začalo startovat. Hned jako první startovali muži. Ajéje, už třetím rokem se mě tahle kategorie týká taky. Doba, kdy jsem si byl schopný vyběhnout koláč v nějaké nižší kategorii je pryč. A v dospělých je pro mě vítězstvím, když mě do neděle doběhnou plíce.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


Letos nás dokonce odstartovali výstřelem z pistole. Seběhnout po silnici a šup do kopce. Spíš do krpálu. Je dost mokro, ale neprší. Nahoře se vydávám po červených fáborkách, neboli na tzv. velký kolečko. Následuje malej skopec, rovinka a zase dokopec. Pak běh přes pole (je to běh přespolní, ne popěšině) a přes zákeřnou zatáčku s kaluží a bahnem zpět dolů k silnici. Celé to má asi 1750m (muži běží celkem 3krát, další délky tratí na webu SK Zlíchov).

Běh o koláč panny z dívčích hradů


Případně pokud máte to štěstí a jste žena, nebo někdo z mladší kategorie, trať je nakombinovaná tzv. malým kolečkem značeným modrými fáborky. Ta měří asi kilometr, ale úvodní velký kopec nevynechává.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


A moje pocity z běhu? Neptejte se a přijďte si to zkusit ;-) Kolem jedné odpoledne následovalo vyhlášení vítězů. Kompletní výsledky jsem už zmiňoval na začátku článku, tady jen blahopřeju (přeju blaho) Markétě, která doběhla na prvním místě v dorostenkách starších a Tomovi, který doběhl druhý v kategorii dorostenci mladší. Oba za náš oddíl.

Běh o koláč panny z dívčích hradů


A to by stačilo, jdu na poslední fázi dnešního dne. Alespoň jste si vy, co jste jeli mrznout na Hamerák, mohli přečíst a prohlídnout, jak my, co nejeli, jsme se potili 8-)

Foto: Blup (úpravy a pár fotek Rodeista)


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také