Rubrika: "Ostatní"

Jak nainstalovat nový font do Windows 8?

10. 06. 2013; 3 ; Autor: Rodeista Rubrika: Ostatní

Je to opět článek, který se sem tématicky až tak nehodí, ale který doufám pomůže lidem, kteří narazí na stejný problém jako jsem narazil já – chyba při instalaci nového fontu ve Window 8. Psáno začátkem června 2013 – třeba to časem Microsoft opraví a bude to fungovat normálně.

Přidání českých znaků – diakritiky do fontu na web i jinam – návod

21. 04. 2013; 1 ; Autor: Rodeista Rubrika: Ostatní

Na jedny webové stránky s použitým fontem bez podpory českých znaků jsem řešil, jak ho ty české znaky naučit. Protože se mi nechtělo font měnit kvůli celkovému vzhledu. Nakonec se mi podařilo dopátrat, jak diakritiku do fontu přidat a dostat ho zpět na web. Pokud řešíte totéž, prozradím jak nato a třeba ušetříte pár hodin pátrání. A pokud nemáte čas to řešit, udělám to za vás.

Font Bebas Neue Regular s českými znaky – diakritikou ke stažení zde

21. 04. 2013; 7 ; Autor: Rodeista Rubrika: Ostatní

Na své fotografické webové stránky s fontem Bebas Neue Regular jsem potřeboval přidat podporu českých znaků. Po pár hodinách boje a hledání – kde nic tu nic – jsem zjistil, jak diakritiku do fontu přidat a jak to dostat zpět na web. Pokud tedy sháníte Bebas Neue s českou diakritikou, je ke stažení zde. Pokud máte podobný boj s jiným fontem, je tu návod.

Mistrovství světa ve střižbě 2012 – video a tisková zpráva

29. 05. 2012; 4 ; Autor: Rodeista Rubrika: Ostatní, Podporujeme, Video

Ulítlé mistrovství světa ve střižbě je za námi a tady je z něj video, ve kterém je myslím velmi dobře vidět i atmosféra a vtipnost celé akce. Kdo nemáte čtvrt hodinky času, nechte si zkouknutí videa na později, slibuju, že se pobavíte… Včetně exkluzivních rozhovorů s některými zúčastněnými sportovci!

Fishing cove aneb jeden kanadský vandr v parku Cape Breton

09. 01. 2012; 3 ; Autor: Ulišek Rubrika: Ostatní

Tmavá, skoro až krvavě červená voda se vlní v jezírku pod vodopádem Mary Ann Falls, kam se přišly po celodenním toulání místními lesy vydovádět dvě holčiny. Jedna z nich již několik let pracuje v tomto národním parku – Cape Breton a vesele vypráví o zdejších krásách a zážitcích ze setkání se zvířaty.

Promítání na Káčku 2011

02. 11. 2011; Autor: Břeh Rubrika: Kultůra, Ostatní

Konečně tu je zimní čas a s ním i promítání na Káčku (loděnice Konstruktivy). Vyberte si a přijďte se podívat na fotky nejen z vodáckého světa. Béba se vrátil nedávno z Albánie a už zítra začíná právě on vyprávěním o své cestě.

Práce a dovolená na luxusní výletní zaoceánské lodi 2/2

23. 03. 2011; 1 ; Autor: Externí Rubrika: Ostatní

V Čechách nastupuji do letadla a přes Amsterdam a Houston přistávám opět na Floridě v Miami. V přístavu na mě čeká loď Imagination, kam se naloďuji a mám před sebou 10 denní kurz během plavby potřebný pro pozici restauračního číšníka. Opět se scházíme z celého světa.