O zemi bylo rozhodnuto, ale s kým tam pojedeme? Na organizační schůzce se na jaře sešlo 6 lidí. Uvažovalo se o skupině 2 motorek a 2 aut. 6 lidí je docela málo, takže by všechno mělo být v pohodě, ale nedohodl se nikdo s nikým, takže 1 auto nepojede vůbec, druhé už odjelo na dostihy kolem Kazachstánu (držím jim palce) a my pojedeme tak nějak na pohodu v rámci možností (info o akci „Žigulíkem do Kazachstánu“ zde)

Enduro Kazachstán 2011

Enduro Kazachstán 2011

Postupně řešíme problémy, jako třeba že nemám na čem jet, protože SV jezdí rádo jenom po asfaltu. Vyřešil to Honza tím, že si koupil druhou motorku (BMW 650 GS Dakar). Po prázdninách se prý rozhodne, která z jeho krásek zůstane a která půjde z domu. Základ je tedy vyřešený. Pak už chybí jen takové detaily jako příprava motorek, plán trasy, víza, balení, … Máme 2 dny do odjezdu a už chybí JENOM víza do Ruska.

Enduro Kazachstán 2011 - děkujeme Hiko Sportu

Enduro Kazachstán 2011 - děkujeme Hiko Sportu

Enduro Kazachstán 2011

Enduro Kazachstán 2011

vízama to byla docela sranda. Kazachstánské jsme získali někdy na přelomu června a července. Pak šel Honza zažádat o ruský. Když si šel vyzvednout hotová víza, řekli mu, že nám je nemůžou vydat, protože se nám kryjí termíny s kazašskými. JAK TO???

Někde se stala chyba, nevíme kde, nikdy se to nedozvíme a možná je to tak i lepší… :-) Nějakým nedopatřením se nám na Kazašská víza dostal červenec a ne srpen. Snažili jsme se to řešit nějakou rychlejší cestou, ale bylo to neprůchodné – CELÉ KOLEČKO ZNOVA :-(

Honza vyrazil na velvyslanectví, vystál tam důlek, byl 2x vyhozen od okýnka a potřetí už se tam nedostal, protože okýnko ve 12:00 zavírá a přijďte si v pátek. Po další půlhodině se opět vlámali k okýnku, pán stále tvrdil, že až v pátek, pak Honzovi bouchly saze, hodil po pánovi dokumenty a odešel. Zavládl strach a v pátek jsem tam vyrazila já. Vše proběhlo bez problémů, do týdne byla víza a hurá opět na ruské velvyslanectví. Tam se Honza seznámil s nějakou Ruskou a ta mu vyjednala víza bez příplatku na den odjezdu. Takže balení pokračuje a doufáme, že v pátek se to opravdu povede a odjedeme.

Poznatky z odjezdu Zajíce a Lucky „Žigulíkem do Kazachstánu“:

Auto vlak a Zajíc se Žigulíčkem

Auto vlak a Zajíc se Žigulíčkem

- Vagón na motorky (auta) je hooodně nízký

- Kupé pro lidi je taky malé, takže s kufry se budeme pěkně mačkat (snad nám nedají nikoho třetího)

- Lucka je na celou akci pečlivě připravená a vybavená. Všechno schovala tak pečlivě, že Zajícovi vadily jenom 2 věci – Lucka si musela vybrat, jestli s nimi pojede žirafa nebo látková taška. Vyhrála Žirafa u zadního okýnka! :-)

- Cestou se chceme potkat, ale to by se muselo něco rozbít – kdo první (schválně) rozbije svůj stroj, aby se expedice propojily? ;-)

Aktualizace 29.7.2011.

Enduro Kazachstán 2011

Enduro Kazachstán 2011

- Máme víza!!!

- Motorky jsou snad připravený a my taky

- 29.7.2011, 15:30 odjezd

Držte nám palce!

Honza a Zuzka

Enduro Kazachstán 2011

Enduro Kazachstán 2011

Sledujte aktuální zprávy z této moto enduro výpravy do Kazachstánu na našem maniačím Facebooku.

Předběžnou mapu trasy, další info a info o motorkách najdete na Honzově offroad maniačím webu.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , ,